Roblox jest grą edukacyjną, podobną nieco do Minecrafta, gdzie gracze sami ustalają zasady. Można by się zastanawiać po co sięgną Polacy, gdy da im się całkowitą wolność wyboru. Jak się okazuje, nasi rodzimi gracze zamiast budować sobie raj wolą...pójść na mszę albo obrady Sejmu!
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Najpierw hitem stały się niedzielne msze święte. Znajomość odprawiania całego nabożeństwa przez młodych internautów niejednego zszokowała. Po mszach przyszedł czas na chrzty czy też pogrzeby. Co ciekawe, do takiego zachowania odniósł się jezuita ksiądz Krzysztof Kołtunowicz, mówiąc że to nie jest żaden grzech! Zaapelował jedynie, żeby gracze Robloxa zwracali uwagę na przepisy liturgiczne.
Czytaj także: Zrobił to przed samochodem Google. "Legendarne"
"Przecież to funkcjonuje lepiej niż aktualny Sejm"
Po mszach przyszła pora na obrady Sejmu. Także one cieszą się ogromną popularnością, co widać choćby na TikToku. Nagranie sprzed niespełna doby obejrzało już ponad 330 tys. osób.
Odpalam Telewizję pierwszy raz od lat i tu takie rzeczy - opisał zamieszczone na TikToku nagranie _kamileczek0.
Internauci oszaleli na punkcie alternatywnej rzeczywistości polskiej polityki.
Przecież to funkcjonuje lepiej niż aktualny Sejm - napisał jeden z użytkowników TikToka.
To jest jeszcze lepsze, niż msze - dodał inny internauta.
Czytaj także: Wady i zalety domów drukowanych 3D
Zaczęło się niewinnie
Roblox z założenia miało być grą edukacyjną. Gracze mogą tworzyć w nim cały otaczający świat - miejsca akcji a także przedmioty. Prostoty grze dodaje kwadrat, który jest tutaj podstawowym kształtem, co widać choćby po postaciach.
Ciężko w to uwierzyć, ale na komunikatorze Discord znalazło się konto Archidiecezji Gnieźnieńskiej z gry Roblox. Należy do niej już ponad 28 tys. internautów.
Jesteśmy polską społecznością działającą na Roblox. Ewangelizujemy i uczymy się Boga prowadząc Msze Święte i nabożeństwa, wzrastając ku Jego chwale. UWAGA: Msze Święte na Roblox nie mają żadnej wartości sakramentalnej! - czytamy w opisie grupy.
Roblox założył jeszcze w 2005 roku mający polskie korzenie David Baszucki. Dziś każdego dnia po tę grę sięga nawet 50 mln osób.
Sejm czy msze święte to pozytywne przykłady z Robloxa. Eksperci zwracają jednak uwagę, że stał się on także przestrzenią do wykorzystywania seksualnego, czy szerzenia ideologii rasistowskich. Dla wielu komentujących już nawet pojawienie się w grze Sejmu okazało się być przesadą.