Sinogene Biotechnology Company z Pekinu oferuje komercyjne usługi klonowania zwierząt. O pierwszym "produkcie" firmy, kocie imieniem Garlic świat dowiedział się 21 lipca. Od tego momentu zainteresowanie usługami firmy rośnie, a klienci rezerwują dostępne wolne terminy.
Kot na zamówienie
Huang Yu, właściciel oryginalnego kota, który zmarł z powodu infekcji dróg moczowych, zapragnął skopiować zwierzę. Uznał, że jego pupil był wyjątkowy. Prace nad kopią kota rozpoczęły się w sierpniu 2018 roku.
Firma Sinogene Biotechnology Company pobrała komórki od zmarłego zwierzaka i stworzyła zarodek jego klonu. Garlic urodził się zaledwie 66 dni po udanej implantacji zarodka w ciele matki zastępczej.
Oczekuje się, że długość życia klonowanych zwierząt będzie taka sama jak w przypadku ich normalnych odpowiedników. Różnice będą natomiast dotyczyły ich temperamentu i osobowości.
Sinogene Biotechnology Company już planuje kolejne badania, dzięki którym możliwe będzie kopiowanie wspomnień zwierzaków i odtwarzanie ich osobowości. Jeżeli to się uda, właściciel dostanie identyczną kopię swojego pupila.
Klonowanie wspomnień wymaga opracowania technologii interfejsu żywy organizm-maszyna, opierającej się na sztucznej inteligencji. Innowacyjne rozwiązanie pozwoli przechowywać i przekazywać rzeczywiste wspomnienia pobrane z oryginalnego zwierzaka do jego sklonowanego odpowiednika.
Pierwszy klon firmy Sinogene – Garlic musi zbudować więź ze swoim właścicielem na nowo, ponieważ jego umysł nie został wyposażony we wspomnienia pierwowzoru.
Jaka jest cena klonowania?
Firma będzie klonować koty za około 250 tys. juanów, czyli ponad 35 tys. dolarów. Cena sklonowania psa to natomiast 380 tys. juanów, co stanowi równowartość około 53 tys. dolarów.
Klonowanie żywych organizmów budzi wiele emocji. Głosy sprzeciwu wskazują m.in. na kwestie etyczne, a także możliwości wykorzystania technologii do klonowania ludzi. Jego zwolennicy odwołują się do możliwości ratowania gatunków zagrożonych wyginięciem.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.