We wtorek 1 czerwca Avi Loeb w programie „Fox News Primetime” przekonywał, że społeczność naukowa nie traktuje zbyt poważnie koncepcji zakładającej istnienie pozaziemskiego życia, co powinno się zmienić. Jego zdaniem należy skupić się na dowodach i dążyć do pozyskania jeszcze większej ilości danych. Za dowody uznaje istniejące nagrania UFO, czyli niezidentyfikowanych obiektów latających, a także obserwacje zdarzeń w przestrzeni kosmicznej.
Loeb odwołał się do przykładu Oumuamua, czyli niewielkich rozmiarów ciała niebieskiego, które w październiku 2017 roku przeleciało w odległości około 30 mln km od Ziemi. Był to pierwszy międzygwiezdny obiekt w naszym Układzie Słonecznym. Wzbudził ogromne zainteresowanie naukowców, bo łączył w sobie zarówno cechy komety, jak i planetoidy. Dodatkowo posiadał niespotykany wśród innych ciał niebieskich wydłużony kształt i powierzchnię o ciemnoczerwonym kolorze. Już wcześniej Loeb zaznaczał, że Oumuamu może być dziełem zaawansowanej obcej cywilizacji.
Ekspert zwrócił również uwagę na to, że wiele osób woli pozostać w swojej "strefie komfortu", dlatego nie dąży do całkowitej przejrzystości informacji na temat UFO. Świadomość, że istnieje życie pozaziemskie, mogłaby poważnie wpłynąć na ich dotychczasowe postrzeganie świata. Loeb, który nie wyklucza takiej możliwości, za zasadne uznaje sprawdzanie wszystkich obiektów, które znajdują się na orbicie okołoziemskiej.
Przez większość czasu widzisz skały lub muszle, które zostały naturalnie wyprodukowane, ale od czasu do czasu możesz zobaczyć plastikową butelkę, która mówi, że istnieje cywilizacja – przekonywał Loeb.
Mężczyzna dodał też, że przyszłość ludzkości leży w kosmosie. Ma to związek z potencjalną katastrofą, która zniszczy wszystko, co jest dla nas cenne. Dlatego należy poważnie myśleć o eksploracji innych planet.
Powinniśmy kierować się dowodami i to sprawdzić. W kwestii UFO powinniśmy uzyskać więcej danych na ten temat i uczynić to częścią naszego programu badań naukowych – dodaje.
Całą rozmowę można obejrzeć tutaj.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.