Kemping (ang. camping, czyli "obozowisko") to obiekt turystyczny zlokalizowany na większym terenie, z którego goście korzystają by rozbić namiot, rozstawić się samochodem kempingowym, czy też przyczepą kempingową. Na terenie kempingu można również skorzystać z pawilonów lub niewielkich domków turystycznych. Zazwyczaj jest to teren ogrodzony i strzeżony, można na nim samodzielnie przygotowywać sobie posiłki, często są też dostępne pralki i inne udogodnienia.
Czytaj także: Jak oszczędzać pieniądze?
Za dobrze wyposażony kemping uznaje się taki, który posiada: toalety i umywalnie, prysznice, specjalne miejsca do spuszczenia wody zanieczyszczonej z pojazdów caravaningowych, miejsca przeznaczone do przygotowywania posiłków, krany z wodą pitną, stoły z krzesłami do jedzenia posiłków, możliwość podłączenia do energii elektrycznej, miejsce dla dzieci do zabawy - plac zabaw czy wydzieloną część dla dzieci, miejsce na rozpalenie ogniska.
Kempingi w Polsce
Kempingi w Polsce są rozmieszczone w wielu regionach - zarówno nad morzem, jak i jeziorami, w górach czy innych atrakcyjnych zakamarkach. Przeglądając ofertę kempingowych miejsc z pewnością warto zapoznać się z opisem samego obiektu i dostępnymi tam udogodnieniami, żeby po przyjeździe na miejsce nie doszło do nieprzyjemnego rozczarowania. W końcu wakacje to przede wszystkim czas przeznaczony na odpoczynek, relaks i oderwanie się od codziennych spraw. Kempingi są do tego doskonałym miejscem, pozwalając jednocześnie na obserwowanie piękna natury.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kempingi nad morzem
Kempingi nad morzem należą chyba do jednych z bardziej popularnych w Polsce. Polskie wybrzeże ma do zaoferowania naprawdę wiele ciekawych miejsc. Te cieszące się największym uznaniem znajdują się w takich miejscach, jak: Chałupy, Władysławowo, Mielno, Hel, Jastarnia, Jurata, Ustronie Morskie, Kołobrzeg czy Łeba.
Czytaj także: Jakie mieszkanie kupić?
Chałupy wręcz słyną z kempingów, które upodobali sobie szczególnie fani kitesurfingu i windsurfingu. We Władysławowie dobre opinie zbiera kemping Horyzont z dobrym wyposażeniem (pralnia, lodówka, bar, sanitariaty, boisko, plac zabaw). Na Helu zaś Sielski Hel z małą gastronomią, w której można coś przekąsić i ze strzeżonym parkingiem.
Kompleks Wypoczynkowy Półwysep Lipa jest otoczony z trzech stron wodami i leży na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Położenie to ogromny atut tego miejsca, robi niezapomniane wrażenie i z tego względu warto go odwiedzić.
Kemping Bieszczady
Turyści ceniący spokój, ciszę i kontakt z naturą uwielbiają Bieszczady. Dużą popularnością cieszy się kemping na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Jest to miejsce prowadzone przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - Camping 150, Ustrzyki Górne. Można tam rozstawić namiot lub wynająć domek, jest miejsce na ognisko i przyłączenie do prądu.
W okolicach Jeziora Solińskiego znajduje się Camping nr 248 Jawor przy Zaporze Solińskiej. Teren jest ogrodzony i znajduje się zaledwie w odległości 150 metrów od plaży.
Czytaj także: Zmiana pracy a kredyt hipoteczny
W Polańczyku zaś znajduje się Cypel, czyli inne dobrze wyposażone pole biwakowe. Ma wypożyczalnię rowerów, przyłącze prądu i strefę sanitarną z prysznicami.
Kempingi Mazury
Na Mazurach również nie brakuje ciekawych kempingów. W tej części Polski turyści oddają się żeglarstwu i nartom wodnym, a także chętnie pływają łodziami i kajakami. Pola namiotowe, które są tutaj zlokalizowane muszą być blisko jezior i w otoczeniu zieleni.
Czytaj także: Delegacja - co to jest i czy pracownik może jej odmówić?
Jednym z bardziej polecanych miejsc w tej okolicy jest kemping Binduga 69, położony tuż nad jeziorem Świtajno. Na jego terenie znajdziecie bar, sklep, sanitariaty z prysznicami, umywalki do mycia naczyń, wypożyczalnia rowerów, gokartów i sprzętu wodnego. Dla fanów aktywnej rozrywki jest także boisko do siatkówki, ping-pong, piłkarzyki i air hockey.