Warszawskie Lotnisko Chopina w styczniu odprawiło 1 mln 560 tys. 351 pasażerów. To najlepszy wynik styczniowy w historii tego portu lotniczego. Zarówno w strefie Schengen, jak i Non-Schengen, odnotowano znaczący wzrost liczby pasażerów. W strefie Schengen odprawiono 989 tys. 139 podróżnych, co stanowi wzrost o 13,3 proc. rok do roku. W strefie Non-Schengen liczba pasażerów wyniosła 571 tys. 212, co oznacza wzrost o 12,5 proc.
Czytaj także: Szokujące nagranie z Dubrownika. "Oto przykład głupca"
Prezes Polskich Portów Lotniczych, Andrzej Ilków, podkreślił, że dynamiczny rozwój polskiego rynku lotniczego jest zauważalny w skali europejskiej. "Ubiegły rok był rekordowy zarówno dla Polski, jak i dla Lotniska Chopina. Podobnie rozpoczęliśmy 2025 rok. Liczymy, że również w tym roku uda się utrzymać podobną dynamikę wzrostu jak w 2024 roku" - powiedział Ilków, cytowany przez "WNP".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czytaj także: Donald Trump chce likwidacji Departamentu Edukacji
Lotnisko Chopina. Nowe połączenia i inwestycje
Rozwój siatki połączeń jest ważnym elementem strategii Lotniska Chopina. Na początku roku PLL LOT zainaugurował nowe połączenie do Lizbony. Początkowo rejsy odbywają się pięć razy w tygodniu, a od 24 lutego będą realizowane codziennie. Trasę obsługują Boeingi 737, a czas przelotu wynosi około 4,5 godziny.
W sezonie zimowym lotnisko obsługuje 118 kierunków. W styczniu obsłużono 9 tys. 716 ton ładunków, co oznacza wzrost o 15 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wykonano także 13 tys. 649 pasażerskich operacji lotniczych.
Lotnisko Chopina, będące największym portem lotniczym w Polsce, w 2024 roku obsłużyło rekordowe 21,3 mln pasażerów. W 2025 roku rozpocznie się modernizacja, która ma na celu zwiększenie przepustowości do 30 mln pasażerów rocznie do 2029 roku. Planowane inwestycje obejmują m.in. modernizację terminala, przedłużenie pirsu południowego oraz powiększenie strefy Non-Schengen.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.