To ostatnie chwile, by nacieszyć się zimową aurą i zregenerować siły przed wiosną, korzystając ze śnieżnych szaleństw na stoku. W związku z tym Polacy tłumnie ruszyli w góry, co wyraźnie widać na stokach.
Zakopane zapełniło się turystami. Na Gubałówce, skąd można podziwiać Tatry, zrobiło się wyjątkowo tłocznie.
Gubałówka to jedna z większych atrakcji czekających na turystów w okolicach Zakopanego. To stąd roztacza się zjawiskowa panorama na tatrzańskie szczyty oraz na zimową stolicę Polski.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Tłumy na Gubałówce. W Zakopanem prawdziwe oblężenie
Na stoku ustawiają się ogromne kolejki. Turyści mimo zakupu biletu przez internet, muszą długo oczekiwać na swoją kolej.
- Wczoraj kupiliśmy z mężem bilety przez internet, ale okazało się, że w żaden sposób nie zaoszczędziliśmy czasu, bo do kas stoi się może 10 minut, a kolejka do wagonika wygląda, jakby się miała nigdy nie skończyć - mówi pani Joanna, jedna z turystek, która w tym roku postanowiła urlop spędzać w górach.
Zimowe wypady w góry wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Ośrodki wypoczynkowe nie mogą narzekać na brak turystów. Sprzyjała temu m.in. pogoda, która zapewnia mile spędzony czas przy niesamowitych widokach na Tatry.
W ostatnim czasie wzrasta również zainteresowanie krótszymi wyjazdami w góry, co również przekłada się na większą liczbę urlopowiczów na stokach.
Warto korzystać z ostatnich chwil zimowej aury, tym bardziej, że śniegu w górach z roku na rok jest coraz mniej. W ubiegłym roku o tej porze w Zakopanem leżało ponad 60 cm śniegu. Teraz sytuacja przedstawia się znacznie mniej optymistycznie.
- Teraz śnieg niknie w oczach, przychodzą ulewy. W ciągu doby spadło więcej deszczu niż przez pół miesiąca. Średnio w Zakopanem zupełnie pogoda nie przypomina tego, co powinna o tej porze roku. Ostatnio bardzo wysoka pokrywa śnieżna miała miejsce w latach 1995-2000, ok. 90 cm, a poza tym już zupełnie mniej, widać tendencję spadkową - zaznaczył Paweł Parzuchowski, kierownik stacji meteorologicznej w Zakopanem w rozmowie z "Polskim Radiem".
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.