Turyści zostaną za płotem? Kontrowersyjny pomysł na znanym kąpielisku

17

Chcesz skorzystać w Krakowie z modnego kąpieliska pośród skał z lazurową wodą? Musisz pokazać kartę mieszkańca. Radni miejscy chcą ograniczyć wejście przyjezdnym i postulują, aby słynny Zakrzówek w pierwszej kolejności dostępny był dla Krakowian i Krakowianek. Ale taki pomysł nie wszystkim się podoba.

Turyści zostaną za płotem? Kontrowersyjny pomysł na znanym kąpielisku
Popularne kąpielisko tylko dla mieszkańców Krakowa? (PAP, AA/ABACA)

"Mała Chorwacja" czy "polskie Malediwy", to tylko niektóre z określeń przypisywanych popularnemu kąpielisku, które od zeszłego roku działa na krakowskim Zakrzówku.

Wstęp na baseny usytuowane pośród malowniczych skał jest bezpłatny, nie dziwi więc, że ustawiają się tam już od świtu długie kolejki.

Szukając rozwiązań zwiększających komfort i bezpieczeństwo, miasto wprowadziło już limity do 600 osób oraz zakaz przebywania na basenach przed godziną 9 rano. Teraz jednak radni chcą iść o krok dalej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Groźne sinice w jeziorze Wigry. Popularne kąpielisko na Suwalszczyźnie zamknięte

Nowy pomysł zakłada, że pierwszeństwo wejścia na teren kąpieliska miałyby osoby płacące podatki w Krakowie. Taki zapis radni stolicy Małopolski przegłosowali w ubiegłą środę (3 lipca). Zgodnie z nią pierwszeństwo wstępu na akwen mieliby mieszkańcy miasta posiadających Kartę Krakowską.

Ale taki pomysł nie wszystkim się podoba. Dla Gazety Wyborczej komentuje go Łukasz Pawlik, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej:

Tę uchwałę trudno wykonać bez wykluczania kogoś. Przecież w weekendy mamy bardzo wiele oczekujących osób, gdyby pierwszeństwo mieli krakowianie, to na kąpielisko w ogóle nie weszliby np. obcokrajowcy, którzy przyjechali zwiedzać Kraków - zauważa i przyznaje, że ciekaw jest opinii prawników wojewody w tej kwestii.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić