W naturalnych warunkach żurawina rośnie na bagnach i torfowiskach. Można ją również posadzić w przydomowym ogródku lub na działce, ale należy pamiętać, że roślina to potrzebuje bardzo duże ilości wody. Sok z żurawiny jest jednak dostępny w sklepach ze zdrową żywnością, można go również kupić przez internet. Należy jednak uważać – w składzie ‘’bagiennego eliksiru’’ nie powinien się znajdować dodatkowy cukier, konserwanty czy sztuczne barwniki.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Żurawina to roślina ceniona ze względu na swoje owoce, które wykazują działanie moczopędne, a przez to pomagają oczyścić organizm z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Sok z żurawiny ma zbawienny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, zapobiega miażdżycy i obniża poziom cholesterolu we krwi. W dodatku chroni przed zakrzepicą i pomaga pozbyć się obrzęków.
Wykazano również, że ma także przeciwnowotworowe działanie dzięki zawartości silnych antyoksydantów. Związki te hamują rozwój i rozprzestrzenianie się komórek raka piersi, okrężnicy, płuc i prostaty. Regularne sięganie po ten ‘’bagienny eliksir’’ ma działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Może być wykorzystywany wspomagająco podczas leczenia grypy, wrzodów żołądka spowodowanych bakterią H. pylori.
Zawartość antyoksydantów obecnych w soku z żurawiny ma jeszcze jeden aspekt profilaktyczny – pomaga utrzymać naszej skórze młodzieńczy wygląd, gdyż spowalnia proces starzenia się. To także paliwo dla naszego mózgu – wspomaga koncentrację i chroni przed utratą pamięci. Sok z żurawiny wykazuje działanie przeciwzapalne, poprawia perystaltykę jelit.
Warto jednak pamiętać, że powinny go unikać osoby zmagające się z kamieniami nerkowymi, pacjenci po zabiegach chirurgicznych oraz chorzy z zastawką serca.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.