Ciśnienie krwi
Nadciśnienie tętnicze występuje wtedy, gdy ciśnienie krwi przekracza wartość 140/90 mm Hg.
Według statystyk, w Polsce na nadciśnienie cierpi około 15 mln osób. Większość z Polaków nie zdaje sobie sprawy z tego schorzenia, ponieważ na początku jego symptomy nie są typowe, a nadciśnienie rozwija się po cichu, uszkadzając organy wewnętrzne, takie jak: serce, nerki oraz mózg.
Nieleczone nadciśnienie odpowiada za nawracające bóle i zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca lub podwójne widzenie.
Objawy wysokiego ciśnienia
Jednym z nieoczywistych objawów zbyt wysokiego ciśnienia krwi, może być pulsujący szum w uszach. Zazwyczaj go lekceważymy, nie myśląc nawet, że może mieć ona związek z nadciśnieniem tętniczym. Jeżeli więc zdarza ci się, że słyszysz w uszach bicie własnego serca, to twój organizm prawdopodobnie sygnalizuje problem z wysokim ciśnieniem.
Ten dziwny pulsujący odgłos może pojawić się zarówno w dzień, jak i w godzinach nocnych. Powodem szumów jest wysoka wrażliwość ucha wewnętrznego i środkowego na zmiany ciśnienia. Wahania ciśnienia krwi, a szczególnie jego nienaturalne podwyższenie ma wpływ na działanie tych narządów słuchu.
Jeżeli często masz tego typu dolegliwości, powinieneś udać się do specjalisty.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.