Żeby poprawić funkcjonowanie naszego mózgu i tym samym zmniejszyć ryzyko demencji, Alzheimera oraz innych chorób neurologicznych należy wyeliminować z jadłospisu niektóre produkty. Można do nich zaliczyć wysokoprzetworzoną żywność, fast foody i tłuste potrawy mięsne. Tego rodzaju produkty, nie tylko niekorzystnie wpływają na układ nerwowy, ale także zwiększa ryzyko chorób serca, obciąża naszą wątrobę i powodują nagromadzenie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Regularne sięganie po przetworzone mięso takie jak niektóre wędliny, pasztety, bekon czy kiełbasa zatruwa wątrobę, mózg i przyczynia się do rozwoju komórek nowotworowych w jelitach.
Niekorzystnie na pamięć wpływa również alkohol. Częste picie dużych ilości napojów procentowych działa neurotoksycznie na nasz organizm, co w rezultacie powoduje problemy zapamiętywaniem i trudności w nauce.
Nadmiar cukru w diecie też powoduje stopniową degradację mózgu. Poza tym przyczynia się do nadwagi, otyłości i cukrzycy. Pamiętajmy o tym, zanim zjemy kolejnego batonika lub wypijemy słodki napój gazowany.
Wiele osób chcąc umilić sobie oglądanie filmu lub ulubionego serialu sięga po popcorn z mikrofalówki. Nie każdy jednak wie, że niektóre substancje w nim zawarte wpływają negatywnie na układ nerwowy.
Jeśli chcemy jak najdłużej zachować sprawność umysłu i dobrą kondycję naszego ciała powinniśmy zrezygnować z jedzenia niezdrowej żywności. Zamiast tego do jadłospisu powinniśmy włączyć większe ilości warzyw i owoców, tłustych ryb morskich i produktów pełnoziarnistych. Nie należy zapominać o regularnej aktywności fizycznej i rzuceniu palenia.
Czytaj też: Mało znany produkt. Włącz do diety
Czytaj też: To groźny niedobór. Objawy pojawiają się nocą
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl