Dodaj łyżeczkę do rosołu. Wspomaga wątrobę, działa przeciwzapalnie

9

Rosół jest jednym z najzdrowszych dań na świecie. Wspomaga naszą odporność, korzystnie wpływa na stawy i poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego. Ostatnie badania wskazują, że dzięki dodaniu jednego składnika, staje się także silnym narzędziem w profilaktyce nowotworowej. Przekonaj się, co to za składnik.

Dodaj łyżeczkę do rosołu. Wspomaga wątrobę, działa przeciwzapalnie
Jedna łyżeczka do rosołu zmienia wszystko (Uwaga! Naukowy Bełkot, Youtube)

Rosół to tradycyjna, polska zupa, która cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza jako danie niedzielne lub świąteczne. Jego podstawą jest wywar z mięsa, najczęściej drobiowego, z dodatkiem warzyw takich jak marchew, seler, pietruszka i cebula.

Charakterystyczny smak rosołu uzyskuje się poprzez długie gotowanie na małym ogniu, co pozwala składnikom wydobyć pełnię aromatów. Przyprawy, takie jak liść laurowy, ziele angielskie, pieprz i sól, dopełniają smak. Rosół podawany jest zazwyczaj z makaronem, a jego prostota i głęboki smak sprawiają, że jest jednym z ulubionych polskich dań.

Warto również wiedzieć, że są także inne produkty, które warto dodać, zwłaszcza ze względu na właściwości zdrowotne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak sprawić, aby rosół nie był mętny? Oto kilka sprawdzonych sposobów

Spróbuj dodać to do rosołu – efekt przerasta oczekiwania

Kurkuma

Popularna przyprawa, którą warto dodać do rosołu, to kurkuma. Nie tylko podkreśla kolor i aromat tej zupy, ale również wzbogaca ją o cenne właściwości zdrowotne. Zawarta w kurkumie kurkumina jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy, zmniejsza ryzyko nowotworów, stanów zapalnych oraz problemów z układem pokarmowym. Ponadto, wspomaga pracę wątroby. Aby skorzystać z jej dobroczynnych właściwości, wystarczy dodać jedną łyżeczkę kurkumy podczas gotowania rosołu.

Imbir

Dodanie kilku plasterków świeżego imbiru do gotującego się rosołu również może przynieść wiele korzyści. Imbir, podobnie jak rosół, wspomaga procesy trawienne i rozgrzewa organizm. Zawiera cenne substancje o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwnowotworowych, antybakteryjnych, przeciwwirusowych, wykrztuśnych, przeciwbólowych i przeciwwymiotnych.

Sok z cytryny

Jeśli chcesz wzbogacić smak rosołu oraz poprawić jego wartości zdrowotne, dodaj świeżo wyciśnięty sok z cytryny. Cytryna jest źródłem wielu witamin, takich jak A, C i witaminy z grupy B, a także beta-karotenu, potasu, manganu, magnezu, sodu i żelaza. Obecne w niej składniki wspierają układ immunologiczny, eliminują wolne rodniki, spowalniają proces starzenia organizmu i chronią przed rozwojem komórek nowotworowych. Następnym razem, gdy będziesz jadł rosół, dodaj jedną łyżeczkę soku z cytryny bezpośrednio do swojego talerza.

Jabłko

Nie każdy wie, że do rosołu można dodać jabłko. Ten popularny owoc nada zupie delikatny, słodko-kwaśny smak. Wystarczy wrzucić do garnka podczas gotowania całe, nieobrane kwaśne jabłko. Dzięki temu rosół zyska na wartości, wzbogacając go o witaminę C oraz inne cenne składniki. Jabłko najlepiej komponuje się z wywarem opartym na mięsie.

Autor: BOK
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić