Właściwości miłorzębu japońskiego
Ekstrakt z miłorzębu japońskiego poprawia pracę układu nerwowego i krwionośnego. Leczy ból głowy, depresję i zmniejsza uczucie lęku. Chroni przed niedotlenieniem mózgu, dzięki czemu poprawia koncentrację. Wpływa na zdolność uczenia się i zapamiętywania. Niweluje szum w uszach, wzmacnia wzrok i uelastycznia żyły.
Zawiera bardzo dużo substancji bioaktywnych, w tym flawonoidy, biflawony i terpeny. Dzięki tym składnikom łagodzi objawy choroby Alzheimera. Syrop z miłorzębu jest też polecany osobom, które borykają się z uczuciem zimnych rąk i nóg. Napój ten rozszerza naczynia krwionośne. W tętnicach działa jak szczotka - rozbija złogi cholesterolu, wymiata toksyny.
Sprawdzony w walce z nadprogramowymi kilogramami
Zewnętrznie stosowany wyciąg z miłorzębu świetnie sprawdzi się w walce z cellulitem, ponieważ pobudza mikrokrążenie skórne. Polepsza ukrwienie skóry, a także wzmacnia strukturę tkanki łącznej i opóźnia starzenie się skóry. Poprawia procesy rozkładania tłuszczu i reguluje poziom cholesterolu.
Syrop zaleca się także kobietom, które ciężej przechodzą okres menopauzy. Ma właściwości łagodzące zmienność nastrojów i niweluje osłabienie oraz zawroty głowy. Co więcej, bywa także stosowany jako naturalny zamiennik viagry.
W jakiej formie stosować miłorząb?
Miłorząb najlepiej przyjmować w postaci syropu. Wymieszaj 125 ml nalewki z miłorzębu japońskiego (do kupienia w aptece) z 375 ml soku z aronii. Przelej miksturę do słoika i zamkniętą trzymaj przez tydzień w lodówce. Przez 3 pierwsze dni przyjmuj 2 łyżeczki dziennie, a przez następne - 4 łyżeczki. Stosuj przez 3 tygodnie.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.