Imbir
Korzeń imbiru wykazuje silne właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze i obkurczające. Ułatwia odkrztuszanie, wpływa korzystnie na nasze oskrzela i pomaga pozbyć się flegmy z płuc.
Poza tym skutecznie zwalcza infekcje i zmniejsz ryzyko rozwoju komórek nowotworowych w organizmie.
Pędy sosny
Kolejną silną bronią w walce z dolegliwościami układu oddechowego są pędy sosny. Regularnie sięgając po syrop lub wywar na bazie pędów tego drzewa iglastego, nie tylko udrożnimy drogi oddechowe i podniesiemy swoją odporność na bakterie i wirusy, ale także obniżymy ryzyko zachorowania na raka.
Pokrzywa
Znana wszystkim pokrzywa zawiera wiele cennych dla organizmu elementów takich jak witamina A, C, E, K, potas, fosfor, magnez, żelazo wapń, flawonoidy, fitosterole i karotenoidy.
Napar z tej rośliny oczyszcza płuca, chroni przed nowotworami, pomaga na dolegliwości bólowe i problemy żołądkowe.
Pomidory
W diecie palaczy powinny na stałe zagościć również pomidory. Jedzenie ich zmniejsza ryzyko nowotworów i choroby obturacyjnej płuc.
Pomidory wspierają prawidłową pracę układu immunologicznego, sercowo-naczyniowego i nerwowego.
Jabłka
Najpopularniejsze owoce w naszym kraju także mogą pomóc wieloletnim palaczom. Zdaniem lekarzy i ekspertów żywieniowych, jedzenie przynajmniej pięciu jabłek tygodniowo wpływa korzystnie na kondycję układu oddechowego.
Poza tym dieta bogata w jabłka pomaga spalić nadmiar tkanki tłuszczowej oraz obniżyć stężenie złego cholesterolu LDL i glukozy we krwi.
Czytaj też: To groźny niedobór. Objawy pojawiają się nocą
*Wprawdzie włączenie do codziennej diety wyżej wymienionych produktów *pomoże naszym płucom, ale należy pamiętać, że najskuteczniejszym sposobem na ich regenerację jest całkowite rzucenie palenia.
Czytaj też: Mało znany produkt. Włącz do diety
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl