W wodzie brzozowej znajdziemy takie składniki, jak witamina C, witaminy z grupy B, magnez, mangan, wapń, potas, żelazo, cynk, cytrulina, walina, kwas glutaminowy, izoleucyna, iglutamina, asparagina, saponiny, kwas foliowy i przeciwutleniacze.
Dzięki zawartości cennych elementów regularne spożywanie mikstury z brzozy wspomaga prawidłowy rozwój kości i sprawia, że są mniej podatne na złamania. Sok z brzozy chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, opóźnia proces starzenia się organizmu i zmniejsza ryzyko rozwoju niektórych nowotworów. Włączając wodę brzozową do swojej diety, obniżymy zbyt wysokie stężenie złego i poniesiemy poziom dobrego cholesterolu, przez co uchronimy się przed dolegliwościami ze strony układu sercowo-naczyniowego.
Nektar brzozowy jest niskokaloryczny i ma niską zawartość cukru, dlatego warto po niego sięgać podczas diety odchudzającej. Stała obecność soku z brzozy w codziennym jadłospisie wspomaga prawidłową pracę wątroby i czynność nerek.
Sok z brzozy bez problemu kupimy w aptece lub w stacjonarnym i internetowym sklepie ze zdrową żywnością. Ten leczniczy preparat możemy również przygotować samodzielnie. W tym celu należy 40-50 cm od dołu drzewa wywiercić otwór o głębokości czterech centymetrów, włożyć do niego rurkę i przymocować do niego zbiornik. Po jakimś czasie pojemnik napełni się sokiem. Najlepiej zrobić to wczesną wiosną.
Pijąc regularnie wodę brzozową skutecznie zregenerujemy i oczyścimy nasz organizm z toksycznych substancji. Zaleca się spożywanie soku z brzozy dwa, trzy razy w ciągu doby. Maksymalna dawka to 150 ml w ciągu dnia. Rezultaty powinniśmy zauważyć po trzech tygodniach stosowania kuracji. Żeby sok nie stracił swoich cennych właściwości, należy go zużyć w ciągu czterech dni. Woda z brzozy nadaje się również do użytku zewnętrznego. Ten naturalny tonik wpływa korzystnie na kondycję skóry i włosów.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.