Przed świętami niektóre osoby co roku popełniają ten sam błąd i przesadzają z ilością przygotowanych potraw, czego skutkiem jest przejedzenie, które nierzadko prowadzi do problemów gastrycznych. Poza tym, jedząc kilka dni z rzędu klasyczną sałatkę warzywną lub inne uwielbiane przez nas tradycyjne danie, zwyczajnie mamy ochotę na coś innego.
Czytaj też: Hoduje wrzody i raka żołądka? Lekarka wyjaśnia
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Z drugiej strony nie chcemy marnować jedzenia, więc pozostałe resztki lądują w lodówce. Pamiętajmy, że sałatka, która zbyt długo stała w lodówce może być niesmaczna i przede wszystkim szkodliwa dla naszego zdrowia. Po jakim czasie nie powinniśmy jej jeść i w jaki sposób przechowywać naszą ulubioną potrawę, żeby maksymalnie przedłużyć jej świeżość?
Sałatka z dodatkiem majonezu i jajek nie powinna znajdować się w lodówce dłużej niż 3-4 dni. Najdłuższy termin przydatności do spożycia ma warzywna sałatka, do której nie dodaliśmy jeszcze sosu. Takie danie może być trzymane w lodówce nawet przez tydzień. Majonez najlepiej dodać dopiero przed podaniem. Żeby danie od razu się nie zepsuło, powinno być szczelnie zamknięte w pojemniku.
W tym celu najlepiej użyć słoika lub innego szklanego naczynia. Świąteczny przysmak możemy trzymać również w zamrażarce, dzięki czemu jest w stanie przetrwać nawet kilka tygodni. Długość przydatności do spożycia sałatki zależy także od składników, z jakich została zrobiona. Żeby wzbogacić jej smak, wiele osób dodaje do pokrojonych warzyw gotowane jajka i cebulę. Warto jednak pamiętać, że te produkty spożywcze najszybciej ulegają zepsuciu.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.