aktualizacja 

Jeden z najgorszych alkoholi. W Polsce jest bardzo popularny

164

Prosecco to popularne białe wino musujące pochodzące z Włoch. Można je łączyć z innymi alkoholami lub pić bez żadnych dodatków. Jednak ze względów zdrowotnych lepiej unikać regularnego picia tego napoju alkoholowego.

Prosecco wyniszcza szkliwo zębów
Prosecco wyniszcza szkliwo zębów (Getty Images)

Prosecco jak każdy alkohol negatywnie wpływa na nasz organizm, szczególnie w nadmiarze. Jak się okazuje ten rodzaj wina musującego jest szczególnie szkodliwy dla zdrowia, zwłaszcza dla naszej jamy ustnej. Dentyści ostrzegają, że alkohol z dodatkiem cukru i dwutlenku węgla niszczy szkliwo pokrywające zęby.

Dr Mervyn Druian z London Centre for Cosmetic Dentistry potwierdza, że kobiety, których ulubionym napojem alkoholowym jest prosecco, częściej skarżą się na problemy związane z jamą ustną. Nie od dzisiaj wiadomo, że picie alkoholu bardzo często idzie w parze z paleniem papierosów. Połączenie prosecco i nikotyny powoduje kamień nazębny, przebarwienia i próchnicę, co kończy się kosztownymi i nieprzyjemnymi zabiegami w gabinecie dentystycznym.

Wiele osób chętnie sięga po prosecco, bo jest łatwo dostępne - można je kupić w każdym dyskoncie spożywczym. Poza tym jest niedrogie i smaczne, a bąbelki w nim zawarte poprawiają samopoczucie. Chociaż pozornie wydaje się ekskluzywnym rodzajem alkoholu, w rzeczywistości jest tanim winem z dodatkiem gazu.

Częste picie prosseco, zresztą nie tylko tego typu alkoholu, może powodować opuchliznę twarzy, wzrost masy ciała oraz odwodnienie organizmu, które przyśpiesza proces starzenia. Niekiedy prowadzi także do uzależnienia, marskości wątroby, problemów psychicznych, a nawet do śmierci.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić