Płatki drożdżowe powstają z drożdży Saccharomyces cerevisiae, które poddaje się procesowi suszenia w odpowiednich warunkach zwanego inaktywacją. Można je rozpoznać po jasnym kolorze i niepowtarzalnym serowo-orzechowym smaku.
Ten tani produkt doskonale sprawdza się jako dodatek do sałatek, dań mięsnych i warzywnych, past kanapkowych, sosów, zapiekanek, czy ziemniaków.
Warto po niego sięgać również ze względu na dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, który zawdzięcza zawartości wielu cennych składników.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W płatkach drożdżowych znajdziemy m.in.: błonnik pokarmowy, witaminy należącego do grupy B, żelazo, wapń, cynk, miedź, chrom, magnez i selen.
Warto dodać, że są bogatym źródłem białka roślinnego, dlatego powinny po nie sięgać wegetarianie lub weganie. Polecane są także osobom, które borykają się z nadwagą i otyłością i chcą zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej.
Stała obecność płatków drożdżowych w codziennej diecie pomaga wyregulować poziom cukru w krwiobiegu, wspomaga naprawę uszkodzonych komórek, poza tym przyspieszają perystaltykę jelit i niczym miotełka wymiatają z nich zalegające szkodliwe złogi pokarmowe.
Ten bezglutenowy superfood wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i sercowo-naczyniowego, podnosi naszą odporność na wirusowe i bakteryjne infekcje oraz wzmacnia kondycję skóry, włosów i paznokci.
Obecne w nich przeciwutleniacze spowalniają naturalny proces starzenia się organizmu i chronią go przed rozwojem komórek nowotworowych i szkodliwym działaniem wolnych rodników.
Nieaktywne płatki drożdżowe pomagają również obniżyć zbyt wysokie stężenie złego cholesterolu LDL we krwi, zmniejszając tym samym ryzyko rozwoju miażdżycy, chorób serca i udaru mózgu.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.