Niezwykłe właściwości miodu spadziowego
Najchętniej sięgamy po miód wielokwiatowy, akacjowy lub lipowy. Mniej popularny jest produkt wytwarzany ze spadzi drzew iglastych i liściastych. Ten słodki przysmak różni się od tego produkowanego z nektaru roślin pochodzących z łąk.
Miód spadziowy w przeciwieństwie do innych rodzajów ma brunatny, brązowy lub zgniłozielony kolor i wydziela delikatny korzenny zapach.
Miód ze spadzi zawiera sporo cennych składników, dzięki którym działa jak naturalny antybiotyk chroniąc przed infekcjami i stanami zapalnymi. Warto po niego sięgać w okresie jesienno-zimowym, gdy jesteśmy szczególnie narażeni na grypę, COVID i przeziębienie.
Ten rodzaj miodu nie tylko podnosi naszą odporność i chroni przed wirusami, ale także pomaga na dolegliwości układu pokarmowego i moczowego, uporczywy kaszel oraz choroby skóry. Poza tym wspomaga prawidłową pracę serca i nerek, obniża ciśnienie, oczyszcza organizm z toksyn, uspokaja, pomaga na bezsenność i poprawia samopoczucie.
Jeżeli chcemy w pełni skorzystać z walorów zdrowotnych miodu spadziowego, nie powinniśmy rozpuszczać go we wrzącej wodzie. Jest mniej kaloryczny niż cukier, więc warto nim posłodzić niezbyt gorącą herbatę.
Miód spadziowy ma zdecydowanie więcej prozdrowotnych właściwości niż miód kwiatowy. Jeśli chcemy wypróbować najzdrowszy rodzaj miodu, możemy go kupić za pośrednictwem stacjonarnych lub internetowych sklepów ze zdrową żywnością. 1 kg miodu ze spadzi iglastej kosztuje ok. 50 zł.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.