Acerola z wyglądu przypomina jeden z najpopularniejszych w naszym kraju owoców, dlatego przez niektórych nazywana jest wiśnią z Barbados. Spośród wszystkich owoców wyróżnia się największą zawartością witaminy C. Poza tym znajdziemy w niej m.in. witaminę A i E, witaminy z grupy B, fosfor, wapń, żelazo, beta-karoten, kwercetynę i rutynę. Dzięki zawartości wielu cennych składników wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwutleniające.
Zobacz także: Owoc czy warzywo? Większość odpada na pierwszym pytaniu
Ponadto acerola podnosi naszą odporność na wirusowe i bakteryjne infekcje, obniża ciśnienie tętnicze, wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie wątroby oraz usprawnia pracę układu sercowo-naczyniowego. Ten kwaśny owoc reguluje także stężenie glukozy we krwi, dzięki czemu zapobiega zachorowaniu na cukrzycę typu 2.
Poza tym sok z aceroli pomaga obniżyć zbyt wysoki poziom złego cholesterolu i trójglicerydów w krwiobiegu, które zwiększa ryzyko rozwoju miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, zawału serca i udaru mózgu. Obecne w aceroli antyoksydanty opóźniają proces tworzenia się organizmu, a także chronią go przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i rozprzestrzenianiem się komórek nowotworowych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ekstrakt z aceroli wpływa też korzystnie na kondycję naszej skóry. Nawilża, rozjaśnia, wygładza i poprawia jej jędrność oraz zmniejsza negatywne skutki nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Stała obecność wiśni z Barbados w naszym codziennej diecie wspomaga produkcję kolagenu, który jest głównym białkiem budulcowym kości, zębów, tkanki łącznej skóry, chrząstek, ścięgien i naczyń krwionośnych.
Dietetycy polecają wyciąg aceroli osobom borykających się z nadwagą i otyłością, które chcą pozbyć się nadprogramowych kilogramów.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.