Sól
Nie bez powodu ta bardzo popularna na całym świecie przyprawa jest nazywana "białą śmiercią". Nadmiar soli w codziennej diecie sprzyja rozwojowi dolegliwości ze strony układu sercowo-naczyniowego, osteoporozy, raka żołądka, kamicy nerkowej i demencji. Osoby cierpiąca na nadciśnienie powinny ograniczyć ją do absolutnego minimum. W tym przypadku należy nie tylko trzymać się z daleka od solniczki, ale również unikać produktów bogatych w tę białą substancję. Najwięcej soli znajdziemy w: fast foodach, gotowych wyrobach piekarniczych, chipsach, konserwach, zupkach chińskich, gotowych daniach i innych wysokoprzetworzonych produktach.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Alkohol i papierosy
Zarówno osoby zdrowe, jak i te, które borykają się zbyt wysokim ciśnieniem tętniczym, powinny rzucić palenie i zrezygnować z regularnego sięgania po napoje zawierające procenty. Są to używki, które podnoszą ciśnienie krwi, zaburzają prawidłową pracę całego naszego organizmu i znacznie zwiększają ryzyko rozwoju komórek nowotworowych w naszym organizmie.
Mięso
Eksperci żywieniowi i lekarze od jakiegoś czasu przestrzegają przed zgubnymi skutkami spożywania przetworzonych produktów mięsnych takich jak mielonki w puszce, pasztety, parówki czy peklowane wędliny. Są bogate w sól, przez co mogą prowadzić do pojawienia się niebezpiecznych incydentów kardiologicznych. Powinny o tym pamiętać zwłaszcza osoby z nadciśnieniem.
Cukier
Uwielbiane przez wielu Polaków słodkie przekąski często zawierają nie tylko cukier, ale również sól oraz bardzo szkodliwe tłuszcze trans. Te substancje wpływają niekorzystnie na nasz układ krążenia i mogą przyczynić się do zachorowania na nadciśnienie. Poza tym słodycze sprzyjają rozwojowi nadwagi, otyłości, stanów zapalnych w organizmie i próchnicy zębów.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.