Słodycze to produkty o dużej zawartości kalorii. Znajdziemy w nich nie tylko cukier, ale i syrop glukozowo-fruktozowy czy syrop kukurydziany. Ich regularne spożywanie prowadzi do nadwagi i otyłości, co powoduje niebezpieczny wzrost ciśnienia tętniczego. Poza tym nadprogramowe kilogramy obciążają kręgosłup, stawy i nasze serce. W trosce o prawidłowe ciśnienie krwi lepiej unikać jedzenia słodkich przekąsek.
Zobacz także: Oczyszcza organizm z toksyn, reguluje poziom cholesterolu. Wystarczy jeść raz w tygodniu
Sery żółte często zawierają konserwanty i znaczne ilości soli, które sprawiają, że nasze ciśnienie gwałtownie wzrasta. Osoby borykające się z nadciśnieniem powinny ograniczyć jedzenie żółtych serów lub sięgać tylko po produkty niskokaloryczne o mniejszej zawartości soli i tłuszczu.
Nie od dzisiaj wiadomo, że smażone dania są niebezpieczne dla zdrowia. Produkty takie jak frytki, hamburgery lub smażony boczek są tłuste, ciężkostrawne i mają w sobie sporo soli. Obecność tego rodzaju potraw w codziennym jadłospisie działa niekorzystnie na zdrowie całego organizmu - w tym na ciśnienie krwi.
Osoby zażywające leki na nadciśnienie zdecydowanie powinny uważać na napoje alkoholowe. Tego typu medykamenty w połączeniu z napojami procentowymi mogą wywołać niebezpieczne skutki uboczne.
Przetworzone produkty spożywcze również negatywnie wpływają na ciśnienie, a co za tym idzie, zwiększają ryzyko zawału serca, udaru mózgu i niewydolności serca. Gotowe dania mają w swoim składzie sztuczne ulepszacze smaku i zapachu. Powodują zmęczenie, spadek energii, bóle głowy i podnoszą ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2. Lepiej raz na zawsze z nich zrezygnować.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl