Raz po raz na stronach internetowych Głównego Inspektoratu Sanitarnego publikowane są komunikaty o nieprawidłowościach jakie wykryto w partiach ogólnodostępnych produktów popularnych sieci spożywczych.
Tym razem lista produktów w której GIS wykrył niebezpieczne dla zdrowia substancje jest wyjątkowo długa, a urzędnicy na bieżąco ją uzupełniają. Warto przejrzeć zawartość lodówki i domowej spiżarki po lekturze tego tekstu i gdy tylko znajdziemy w niej cokolwiek z listy, najlepiej zabrać ten produkt za radą Sanepidu oddać go do sklepu gdzie został zakupiony.
Czytaj także: GIS alarmuje. Wkradł się poważny błąd
O istnieniu ryzyka za sprawą kolorowych napojów produkowanych przez firmę Refresco Sp. z o.o GIS informował już w kwietniu. Teraz firma za sprawą instytucji informuje, ze prewencyjnie i w trosce o zdrowie konsumentów wycofała ze sklepów partie napoju skażone plastikiem.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jeśli zaś przed kilkoma dniami zdążyliśmy zaopatrzyć się w różowe zestawy kosmetyczne dla małych dziewczynek o nazwie Pop GIRL Mini Beauty Case Set, warto spojrzeć na partię produktu. Okazuje się, ze te o numerach: nr referencyjny n. 1539011E; EAN 4 038033 390115, nr partii: n. 6220008W oraz n. 6210055W zawierają niedozwolone dla skóry barwniki.
Skażeniu niebezpieczną bakterią Listeria monocytogenes uległy też kiełki brokułu produkowane przez firmę Uniflora Sp. z o.o z Częstochowy. Te same bakterie badacze wykryli w partii pierogów z mięsem wieprzowym produkowanym pod logiem: Swojscy lub Wiejski Młyn.
Czujność warto zachować także w przypadku produktów uznawanych za ekologiczne. Ziarna kukurydzy przeznaczonej na popcorn firmy Bio plante, także znalazły się na niechlubnej liście ze względu na przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu aflatoksyn. Natomiast obecność dwutlenku siarki stwierdzono w niektórych partiach pasty bakłażanowej oferowanej przez sieć Carrefour.
Na liście opublikowanej przez GI znalazły się także sprzęty kuchenne jak np. chochelka do zupy. Pełny przegląd produktów dostępny jest na stronie GIS.
Czytaj także: Masz taką łyżkę w domu? Natychmiast wyrzuć! GIS ostrzega
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.