Wydaje się, że przez zdjęcie nie można poczuć zapachu, ale patrząc na to udostępnione przez Lasy Państwowe, pewnie niejednemu przypomina się charakterystyczna woń ciepłego naparu z pędów malin. Autorzy postu podkreślają, że w okresie zimy takie napoje dobrze sprawdzają się w walce z przeziębieniem.
Napar z malin doskonały na walkę z kaszlem
Polacy w komentarzach zaczęli dzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z tym naparem. Podkreślają, że był niezawodny - pomagał natychmiast, zwłaszcza na kaszel.
Mi mama zawsze robiła, jak miałam kaszel. Teraz ja robię taką herbatkę swoim dzieciom, jak tylko kaszel im dokucza. Jest pyszna - pisze internautka.
Niektórzy zwracają uwagę, że robili inne napary, ale o tym, że można go robić z pędów z malin, nie słyszeli. Nie wszyscy jednak mają miłe wrażenia z picia tego napoju.
Pamiętam, Tata podawał i uciekałam od tego kubka - pisze internautka.
Czytaj także: Ma 49 lat. Pokazała taki strój i oburzyła internautów
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Herbata pomaga, gdy czujemy się słabiej, ale UWAGA
Napar z gałązek malin zawiera mnóstwo witamin, flawonoidów i garbników. Znajdziemy w nim również kwas salicylowy. Herbatka wykazuje działanie przeciwzakrzepowe – uszczelnia naczynia krwionośne i zapobiega zlepianiu się płytek krwi. Jest jednak ważna uwaga - odwaru nie powinny pić osoby cierpiące na kamicę nerkową.
Dodatkowo można ją stosować, gdy czujemy się słabiej, gdyż doskonale wzmacnia odporność. Ma też właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Mówi się, że to naturalna aspiryna, dlatego można wspomagać nią leczenie infekcji. Herbatka z gałązek malin pita regularnie zmniejsza ryzyko miażdżycy.
Można robić z różnych roślin
Leśnicy podkreślają, że napary można robić z różnych roślin. Wiele nadaje się na herbaty i jest dostępnych, nawet gdy zalega śnieg, to m.in. liście poziomek, liście i pędy jeżyn, kwiatostany leszczyny, młode gałązki brzozy, igliwie sosnowe czy świerkowe, owoce dzikich odmian róży czy głogu, które nie zostały jeszcze skonsumowane przez ptaki.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.