Pomelo w profilaktyce przeciwnowotworowej
Ten owoc to bogactwo przeciwutleniaczy, które chronią komórki naszego ciała przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki. Co więcej - naringenina i naringina według niektórych doniesień są w stanie odwrócić uszkodzenia, które już zostały spowodowane.
Obecność bioflawonoidów znajdujących się w skórce oraz białej błonie pomiędzy cząsteczkami owocu sprawia, jest równie cenna. Uważa się bowiem, że związki te są w stanie hamować rozwój komórek rakowych w organizmie, dlatego warto jeść nie tylko owoce, ale i gorzkie błony pomelo.
W tym cennym owocu znajdziemy również likopen słynący ze swoich właściwości przeciwzapalnych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Pomelo dla osób na diecie
Po pomelo bez wyrzutów sumienia mogą sięgać osoby chcące pozbyć się nadprogramowych kilogramów, gdyż w 100 gramach tego owocu znajdziemy jedynie 40 kalorii. W dodatku nie zawiera on ani grama tłuszczu a w 88 proc. składa się z wody. Ale to dopiero początek jego odchudzających właściwości.
Regularne jedzenie pomelo przyspiesza perystaltykę jelit i chroni przed zaparciami, co nie tylko zmniejsza ryzyko rozwoju raka jelita grubego, ale też pomaga pozbyć się z jelit zalegających złogów pokarmowych.
W dodatku pomelo zawiera enzymy, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Znajdziemy w nim również błonnik i białko. Najlepiej, by pomelo konsumować na czczo lub przed posiłkiem, dzięki czemu zwiększymy uczucie sytości.
Na pomelo powinny jednak uważać osoby z niedociśnieniem, gdyż owoc ten pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Nie jest on również wskazany dla pacjentów z chorobami nerek oraz wątroby ze względu na wysoką zawartość witaminy C i potasu.
Dlatego, zanim włączysz na stałe ten owoc do codziennego jadłospisu, warto, żebyś skonsultował to ze swoim lekarzem.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.