Osobom mającym zaburzenia lękowe nie zaleca się spożywania kawy. W kawie zawarta jest kofeina, która w nadmiarze może potęgować stany lękowe oraz prowadzić do trudności z zasypianiem i powodować kołatanie serca. Poza tym kofeina może wchodzić w niebezpieczną interakcję z antydepresantami, które często stosują osoby cierpiące na stany lękowe.
Zespół jelita drażliwego, choroba Crohna, wrzody oraz refluks to schorzenia dolnego i górnego odcinka pokarmowego. Jeżeli mamy tego rodzaju problemy zdrowotne, to lepiej unikać picia kawy. Ten pobudzający napój może podrażniać błonę śluzową jelit i żołądka. Ponadto kofeina zwiększa powstawanie kwasu solnego, co może spowodować nasilenie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego.
Zobacz także: Oczyszcza organizm z toksyn, reguluje poziom cholesterolu. Wystarczy jeść raz w tygodniu
Picie kawy z kofeiną może powodować również zaburzenia gospodarki hormonalnej w naszym organizmie, które zakłócają prawidłowy cykl menstruacyjny. W sytuacji kiedy miesiączka występuje nieregularnie albo zanika, być może należy zrezygnować z picia kawy.
Kawa z pewnością wspomaga proces odchudzania, pobudzając metabolizm i spalając tkankę tłuszczową. Spożywanie kawy hamuje również nasz apetyt, ale niestety uczucie głodu często wraca po jakimś czasie z większą siłą. Wtedy możemy mieć nieodpartą ochotę na tłuste potrawy i słodkie przekąski, co wiąże się z przybieraniem na wadze.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.