5 minut
Wypity alkohol prawie natychmiast trafia do żołądka, i przez jego ścianki przenika do krwi. Następnie procenty trafiają do naszych mięśni i mózgu, co negatywnie wpływa na zdrowie. Pijąc alkohol, należy pamiętać, żeby nie robić tego na pusty żołądek. Przed wypiciem warto zjeść chociaż małą przekąskę.
Zobacz także: Oczyszcza organizm z toksyn, reguluje poziom cholesterolu. Wystarczy jeść raz w tygodniu
10 – 20 minut
Po upływie 10 minut od wypicia alkoholu, organizm zaczyna rozpoznawać zawartą w nim truciznę i chce się jej jak najszybciej pozbyć.
Po upływie 15 minut, w żołądku wydziela się dehydrogeneza alkoholowa. Jest to enzym, który zamienia alkohol w toksyczną substancję i jest główną przyczyną kaca na drugi dzień.
Enzym przekształca toksyczny związek chemiczny w kwas tłuszczowy, kwas octowy i wodę. Ten proces sprawia, że po 20 minutach odczuwamy szumienie w głowie.
45 – 90 minut
Po 45 minutach, alkohol osiąga najwyższy poziom stężenia we krwi i zaczynamy odczuwać jego działanie. Po upływie godziny od wypicia butelki piwa robimy się senni i zaczynamy czuć parcie na pęcherz. Wtedy następuje lekkie odwodnienie organizmu.
12-24 godziny
Zawartości jednej butelki piwa, nasz organizm pozbędzie się przed upływem 12 godzin. Jeżeli wypijemy znacznie więcej, skutki picia będą odczuwalne nawet do 24 godzin. Odwodnienie organizmu i obecne w nim toksyny spowodują bóle i zawroty głowy, zmęczenie oraz nudności.
Żeby poradzić sobie z syndromem dnia wczorajszego, zaleca się odpoczynek, nawadnianie organizmu i zastosowanie odpowiedniej diety.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl