Problemy z tarczycą i nadnerczami
Zmęczenie może pojawia się przy problemach z funkcjonowaniem tarczycy. Wiąże się to z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, niedoborem selenu lub jodu. Może też być spowodowane przez toksyny zanieczyszczające organizm.
Gdy nadnercza nie funkcjonują prawidłowo, również pojawia się zmęczenie. Wynika ono z zaburzeń hormonalnych, a należy pamiętać, że wśród hormonów uwalnianych przez nadnercza są hormony regulujące energię - kortyzol i adrenalina.
Zobacz także: Włóż do ucha. Babciny sposób na ból
Anemia (niedokrwistość)
Gdy poziom czerwonych krwinek we krwi jest niższy niż prawidłowy, ciało nie otrzymuje odpowiedniej ilości natlenionej krwi. To powoduje ciągłe uczucie zmęczenia. Mogą pojawić się bóle i zawroty głowy, duszności.
Zespół nieszczelnego jelita
Gdy jelita są uszkodzone, przez dziurki w narządzie cząsteczki pokarmu przedostają się do krwiobiegu. To sprawia, że składniki, które powinny odżywiać organizm i dostarczać mu energii nie wchłaniają się prawidłowo.
Dlatego odczuwamy zmęczenie.
Zobacz także: 5 najczęściej ignorowanych objawów raka
Wahania cukru we krwi
Gdy glukometr pokazuje, że poziom cukru we krwi jest zaburzony, pojawia się pogorszenie nastroju, zwiększony apetyt, bóle głowy, niepokój i właśnie zmęczenie, w tym przypadku wręcz wyczerpanie. Cukier w ryzach można utrzymać dzięki lekom i warto to zrobić jak najszybciej. Nieleczona dolegliwość może doprowadzić do rozwoju cukrzycy typu II.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.