Mięso z krokodyla
Mięso z krokodyla jest niskokaloryczne i ma łagodny smak, bardzo podobny do smaku ryby. Jest jednak bardziej jędrne i zwarte niż mięso ryb. Znajdziemy w nim te same składniki odżywcze co w rybach słodkowodnych, czyli przede wszystkim białko oraz sód, który wspiera nasze mięśnie i układ nerwowy. Z krokodyla możemy przyrządzić np. befsztyk lub gulasz albo zjeść zrobioną z niego kiełbasę lub wybrać mięso suszone.
Mięso z kangura
Jest to bardzo zdrowe, chociaż mało popularne mięso w naszym kraju. W Australii ten produkt jest tańszy od wołowiny lub wieprzowiny, ale w Polsce jego kilogram kosztuje aż 130 zł. Mięso z kangura ma smak podobny do dziczyzny i nie zawiera prawie w ogóle tłuszczu, za to ma dużo białka. Jest bogatym źródłem cennych elementów, takich jak: witaminy z grupy B, cynk, żelazo oraz kwasy tłuszczowe CLA, które zmniejszają ryzyko rozwoju nowotworów i miażdżycy. Kwasy te pomagają również zrzucić zbędne kilogramy, gdyż wspomagają prawidłową przemianę tłuszczów w naszym organizmie.
Zobacz także: Oczyszcza organizm z toksyn, reguluje poziom cholesterolu. Wystarczy jeść raz w tygodniu
Mięso ze strusia
Mięso strusia ma najmniej tłuszczu spośród wszystkich mięs dostępnych w sklepach. Strusie mięso zawiera znaczne ilości białka oraz żelaza, które pozytywnie wpływają na układ nerwowy. Poza tym ten rodzaj mięsa posiada kwas arachidonowy, którego niedobór w organizmie może powodować alergię, toczeń czy reumatoidalne zapalenie stawów.
Mięso z węża
To delikatne, białe mięso jest bardzo zdrowe ze względu na to, że nie zawiera w ogóle cholesterolu. Ponadto posiada znaczne ilości sodu, który wspiera wchłanianie aminokwasów i glukozy. Z mięsa węża można zrobić zupę lub sajgonki, a z jego skóry przyrządzić chrupki.
Mięso z wielbłąda
Ten arabski i mongolski przysmak ma smak podobny do wołowiny, chociaż zawiera więcej tłuszczu i cholesterolu. Mięso z wielbłąda to jednak bogate źródło cennego potasu, który reguluje pracę układu sercowo-naczyniowego. Poza tym zawiera wapń, żelazo i witaminę D, która dba o odpowiedni skład i rozwój naszych kości.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.