Ten pochodzący z Azji Środkowej owoc świetnie sprawdza się w kuchni i można go dodawać praktycznie do każdego dania. Pestkami granatu możemy wzbogacić smak sałatki, ulubionej rybnej potrawy, sera, owsianki makaronu i słodkich wypieków. Granat znajduje również swoje zastosowanie w medycynie naturalnej. Znajdziemy w nim witaminę A, C, E, witaminy z grupy B, magnez, fosfor, potas, garbniki, flawonoidy i kwas alginowy.
Sok z tych egzotycznych owoców wykazuje właściwości, przeciwzapalne, antybakteryjne i antynowotworowe, o czym świadczą wyniki wielu badań naukowych. Granat jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy, które zmniejszają ryzyko nowotworu płuc, prostaty, jelit i piersi. Napój na bazie owoców granatowca właściwego chroni także przed chorobami układu sercowo-naczyniowego, opóźnia proces starzenia się organizm, wpływa korzystnie na zdrowie naszej skóry, poprawiając jej ukrwienie. Pomaga także zwalczyć trądzik i przyśpiesza gojenie ran.
Regularne picie soku z granatu utrzymuje ciśnienie tętnicze na właściwym poziomie, obniża stężenie złego cholesterolu LDL we krwi, regeneruje uszkodzone tkanki, zwiększa odporność na różnego rodzaju infekcje i poprawia samopoczucie.* Substancje obecne w granacie spowalniają rozwój demencji i działają pozytywnie na potencję*.
Czytaj też: Mało znany produkt. Włącz do diety
Czytaj też: To groźny niedobór. Objawy pojawiają się nocą
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.