Składniki wywaru:
udka z kurczaka lub żebra wołowe,
seler,
cebula,
marchew,
pietruszka,
czosnek.
Zobacz także: Przepis na idealny rosół. Dodaj jeden składnik
Sposób przygotowania:
Podczas przyrządzania zdrowego wywaru najlepiej użyć kurzych udek lub żeber wołowych, ponieważ zawierają sporo chrząstek. Wybrane składniki należy podzielić na małe kawałki, wrzucić do garnka, zalać wodą i gotować na małym ogniu przez przynajmniej 8 godzin.
Po upływie tego czasu kości powinny się rozpaść i uwolnić cenne składniki. Około 2-3 godziny przed końcem gotowania do zupy dodajemy wywar z warzyw. Dzięki temu, że zupę będziemy gotować przez dłuższy czas, wydobędziemy z kości wiele prozdrowotnych elementów.
Zobacz także: To dopiero rewolucja! Przepis na rosół Magdy Gessler
W tak przygotowanej zupie znajdziemy znaczne ilości magnezu, wapnia, potasu i fosforu. Wywar podniesie odporność na wirusy i bakterie, a dzięki zawartości kolagenu i elastyny wzmocni także nasze kości. Obecne w zupie glikozaminoglikany i chondroityna wpłyną korzystnie na kondycję stawów.
Po tę zdrową potrawę powinny regularnie sięgać osoby cierpiące na artretyzm, schorzenia stawów i tkanki łącznej. Domowy preparat na bazie kości opóźni proces starzenia się organizmu, wzmocni paznokcie i zadba o zdrowy wygląd naszej skóry, pozwoli pozbyć się bólu kolan czy pleców. Poza tym usprawni proces trawienny, pomoże pacjentom z chorobą refluksową, stanem zapalnym jelit, zapaleniem żołądka i zespołem jelita drażliwego. Te właściwości zupa zawdzięcza zawartości żelatyny, proliny i glicyny, które wspomagają prawidłową pracę układu pokarmowego.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.