Co na kaca?
Jeżeli chcemy uniknąć kaca, zanim sięgniemy po alkohol, możemy wykorzystać jedno z najpopularniejszych warzyw. Wystarczy wziąć jeden niewielki liść kapusty i pokroić go na cienkie paski. Żując je, zmniejszymy ryzyko dolegliwości związanych z nadmierną ilością spożytego alkoholu
Innym z najskuteczniejszych domowych sposobów jest naturalny probiotyk, czyli sok z kiszonej kapusty. W kapuście znajdziemy znaczne ilości witaminy C, która jest silnym przeciwutleniaczem. Kwas askorbinowy wzmacnia naszą odporność na infekcje, chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, opóźnia proces starzenia i zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych.
Dlaczego kapusta jest dobra na kaca?
Prozdrowotny nektar z liści kapusty zawiera również inne bezcenne składniki takie jak żelazo, wapń, siarkę, jod, witaminę A, E, K, PP, witaminy z grupy B, kwas foliowy, beta-karoten oraz błonnik pokarmowy. Pijąc go, oczyścimy organizm z toksyn, usprawnimy proces trawienny, unikniemy zaparć i wrzodów żołądka, a także wspomożemy prawidłową pracę naszej wątroby, dwunastnicy i śledziony.
Czytaj też: Mało znany produkt. Włącz do diety
Lecznicza mikstura wykazuje również właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Dba o narządy wzroku, odbudowuje naturalną florę bakteryjną. Po ten napój powinny sięgać także osoby z zespołem jelita drażliwego i borykające się z nadmiarem tkanki tłuszczowej.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl