Wiele osób korzysta z prywatnej opieki stomatologicznej. W ramach ubezpieczenia zdrowotnego przysługują nam także zabiegi dentystyczne. Aby móc z niego skorzystać, musimy przede wszystkim wybrać się do stomatologa, który ma podpisany kontrakt z NFZ.
W ciągu roku przysługuje nam 3 bezpłatne wizyty kontrolne, a także usunięcie kamienia nazębnego raz w roku. Darmowo usuniemy zęba i zrobimy prześwietlenie jamy ustnej. Darmowe jest także leczenie próchnicy i wstawianie plomb. Jak wskazuje portal Interia, jeśli skorzystamy z pełnego pakietu usług świadczonych w ramach NFZ przez dentystów, zaoszczędzimy nawet 500 zł.
Na stronie pacjent.gov.pl znajdziemy pełen wykaz bezpłatnych procedur, jakie wykonamy w gabinetach z podpisanym kontraktem z NFZ. Bezpłatnie możemy skorzystać z leczenia kanałowego od jedynek do trójek. Bezpłatnie przysługuje nam również znieczulenie, chirurgiczne usunięcie zęba, czy leczenie protetyczne.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wśród procedur gwarantowanych przez NFZ znajduje się także leczenie oraz profilaktyki zębów mlecznych i stałych dzieci do 18. roku życia, a także leczenie ortodontycznego dzieci do dwunastego roku życia.
A co zrobić, gdy boli ząb?
Wielu pacjentów decyduje się na wizytę u dentysty dopiero wtedy, kiedy zacznie im dokuczać ból. Zgłaszają się do gabinetów stomatologicznych, licząc na natychmiastową pomoc. Co do zasady, w takiej sytuacji pacjent powinien zostać przyjęty w ten sam dzień. Nie zawsze tak się jednak dzieje. Co zrobić w takiej sytuacji?
Warto zadzwonić do różnych gabinetów dentystycznych z podpisaną umową na NFZ. Tam najprędzej uda nam się uzyskać pomoc. Możemy także sprawdzić, czy w naszej okolicy działa pogotowie stomatologiczne. Placówki te specjalizują się w udzielaniu pomocy właśnie w takich awaryjnych sytuacjach.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.