Czerwienienie się twarzy
Efektem nadmiernego spożywanie czerwonego wina może być rumień na twarzy. Dzieje się tak, gdy naczynia krwionośne się rozszerzają, a objawy trądziku różowatego się utrwalają i są coraz bardziej widoczne.
Leczenie tej dolegliwości może potrwać nawet kilka miesięcy. W takiej sytuacji wiele osób rezygnuje z picia wina, ponieważ czerwona twarz sprawia, że czują się niekomfortowo w towarzystwie innych ludzi. Poza zaczerwieniem na twarzy pojawia się także lekki obrzęk.
Czytaj też: Choroby, których objawy pojawiają się na skórze
Opadanie i drganie powieki
Według Nigmy Talib, autorki książki "Odwróć znaki starzenia", skutkiem picia zbyt dużej ilości wina mogą być opadające powieki lub drganie jednej z nich.
Dzieje się tak, ponieważ alkohol wypłukuje magnez z organizmu. Kolejnym efektem nadmiernego spożywania wina są worki pod oczami, zmarszczki na policzkach oraz rozszerzone pory.
Czytaj też: Pięć najczęściej ignorowanych objawów raka
Odwodniona skóra
Alkohol jest diuretykiem, który działa moczopędnie, to dlatego jego spożywanie powoduje odwodnienie organizmu. Przez to nasza skóra staje się coraz bardziej sucha i powstają na niej zmarszczki. Odwodnienie ma również wpływ na prawidłową pracę naszej wątroby. Kiedy ten organ nie funkcjonuje na pełnych obrotach, mogą pojawić się zmiany w okolicach brwi i linii szczęki.
Szybsze starzenie się
Regularne spożywanie wina sprawia, że proces starzenia się nabiera większego tempa. W takiej sytuacji składniki odżywcze wchłaniają się wolniej, skóra jest bardziej zmęczona i pojawia się potrzeba jedzenia większej ilości soli.
Zbyt duża ilość tego składnika wpływa negatywnie szczególnie na organizm kobiety. Nastąpić mogą wtedy zmiany hormonalne i wzrost testosteronu we krwi, czego efektem są wypryski, przyrost tkanki tłuszczowej oraz wypadanie włosów.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl