Sok z buraków pomaga chronić serce
Sok z buraków obniża ciśnienie krwi, dzięki obecności azotanów, które pomagają rozszerzać naczynia krwionośne i poprawiają przepływ krwi.
Wystarczy spożywać zaledwie 70 ml dziennie, by czerpać korzyści.
Regularne spożywanie soku z buraków pomaga zmniejszyć ryzyko zawału serca o ponad połowę. Szczególnie skorzystają na tym pacjenci, którym niedawno wszczepiono stent – napój zmniejsza ryzyko powikłań.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Lekarze zalecają spożywanie soku, ponieważ jest to zupełnie naturalny produkt, który może mieć lecznicze działanie. Jednocześnie regularne picie napoju nie niesie za sobą żadnych znaczących skutków ubocznych.
Warzywo, które na stałe powinno trafić do jadłospisu
Buraki to zdecydowanie niedoceniane warzywo. Są niskokaloryczne i bogate w składniki odżywcze oraz zdrowe związki. Badania pokazują, że częste sięganie po sok z buraków może obniżać ciśnienie krwi i zwiększać jej przepływ.
Warzywa o charakterystycznym kolorze zawierają mnóstwo przeciwutleniaczy, które przyczyniają się do utrzymania zdrowia komórek, a także mają właściwości przeciwzapalne, zmniejszając ryzyko wielu chorób przewlekłych.
Wysoka zawartość błonnika sprawia, że pomagają w walce z zaparciami i regulują pracę jelit. W burakach znajdziemy też witaminę A, C, K oraz te z grupy B. Pomagają chronić mózg i wspomagają pamięć.
Buraki zawierają również wysoki poziom kwasu foliowego, który jest ważny dla zdrowego wzrostu komórek i tworzenia czerwonych krwinek. Jeśli nie odpowiada ci smak soku, warto przygotować je na inne sposoby, by znaleźć swój ulubiony.
W 100 gramach buraków znajduje się 43 kcal, więc to świetny wybór dla osób na diecie. Można z nich przygotować wiele zdrowych przekąsek, jak koktajle czy frytki. Doskonale sprawdzą się w sałatce lub pieczone z oliwą z oliwek.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.