Suszona śliwka to prawdziwa skarbnica witamin i minerałów. Znajdziemy w niej wiele witamin z grupy B, witaminę C, E, a także żelazo, wapń, miedź, potas, fosfor, witaminę K i mangan.
Co więcej, suszone śliwki są bogatym źródłem witaminy A. Zawierają jej więcej niż świeże owoce.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Regularne spożywanie suszonych śliwek lub picie napoju przygotowanego na ich bazie ma korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu LDL we krwi i utrzymać ciśnienie tętnicze na odpowiednim poziomie.
Suszona śliwka to także wsparcie dla naszego wzroku. Dzięki zawartości silnych antyoksydantów chroni nasz organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które mogą uszkodzić nasze DNA.
Napój z suszonych śliwek wspiera również prawidłowe funkcjonowanie jelit. Dzięki wysokiej zawartości błonnika pokarmowego pomaga oczyścić je z zalegających złogów pokarmowych. Jest to szczególnie korzystne dla osób cierpiących na problemy ze stawami.
Ale to nie koniec dobroczynnych właściwości tego napoju. Sok z suszonych śliwek opóźnia procesy starzenia się skóry.
Aby skorzystać z dobroczynnego działania suszonych owoców, zaleca się spożywanie pięciu sztuk dziennie. Można również przygotować sok, który przed spożyciem powinien być podgrzewany, aby wzmocnić jego pozytywny wpływ na zdrowie.
Napój z suszonych śliwek. Jak przygotować?
Przygotowanie napoju jest proste. Wystarczy pokroić siedem sztuk suszonych śliwek (ważne, aby były bez pestek) i umieścić je w szklanym, zakręcanym naczyniu. Następnie zalewamy owoce 500 ml wody i czekamy aż ostygnie. Po tym czasie umieszczamy napój na 24 godziny w lodówce.
Następnie należy zblendować napój. Jeśli jest zbyt gęsty, można dodać do niego odrobinę przegotowanej wody. Zaleca się picie jednej szklanki soku dziennie. Pierwsze efekty kuracji powinny być zauważalne już po krótkim czasie.
Sprawdź również: Oto emerytury zakonnic w Polsce. Gotowi? Sami spójrzcie na kwoty
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.