Pij wieczorem. Porządnie się wyśpisz i zapomnisz o wzdęciach

13

Szyszki chmielu od dawna były wykorzystywane w medycynie ludowej jako naturalne remedium. Dzisiejsze badania naukowe potwierdzają wiele z tradycyjnych zastosowań chmielu i pokazują, jak dużo korzyści można uzyskać z picia herbaty z jego szyszek. Jednym z głównych benefitów jest wspomaganie zasypiania.

Pij wieczorem. Porządnie się wyśpisz i zapomnisz o wzdęciach
Herbata z szyszek chmielu pozwoli spokojnie zasnąć (Licencjodawca, Copyright 2012)

Szyszki chmielu zawierają alfa-kwasy, beta-kwasy, olejki eteryczne oraz flawonoidy. Szczególnie ważnym związkiem jest 8-prenylnaryngenina, która jest jednym z najpotężniejszych naturalnych fitoestrogenów.

Szyszki chmielu są dostępne w aptekach oraz sklepach zielarskich. Dlaczego warto zaopatrzyć się w nie i regularnie pić z nich herbatę?

Poprawia jakość snu

Dzięki swoim właściwościom uspokajającym, szyszki chmielu są popularnym środkiem przeciwlękowym i nasennym. Badania sugerują, że mogą zwiększać poziom neurotransmiterów odpowiedzialnych za relaksację i sen.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Zobacz także: Brioszka leopard szybko stanie się hitem w każdym domu. Przepadają za nią dzieci i dorośli

Koi układ trawienny

Flawonoidy znajdujące się w szyszkach chmielu działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Wspomagają łagodzenie dolegliwości trawiennych takich jak wzdęcia i niestrawność, a także mogą łagodzić objawy wrzodów żołądka.

Zmniejsza uderzenia gorąca

8-prenylnaryngenina, fitohormon zawarty w chmielu, może łagodzić objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, w pełni potwierdzając tradycyjne zastosowanie chmielu w eliminowaniu tych problemów.

Chroni układ sercowo-naczyniowy

Flawonoidy w szyszkach chmielu mają właściwości antyoksydacyjne, co może przeciwdziałać uszkodzeniom naczyń krwionośnych i zapobiegać chorobom sercowo-naczyniowym.

Pielęgnuje skórę

Przeciwbakteryjne i przeciwzapalne właściwości chmielu mogą wspierać leczenie trądziku i innych problemów skórnych.

Pomaga w walce z depresją

Chmiel może wpływać na poziomy neurotransmiterów w mózgu, takich jak serotonina, co pomaga łagodzić objawy depresji.

Mimo że herbata z szyszek chmielu jest bezpieczna dla większości osób, może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami. Dlatego przed jej spożyciem warto skonsultować się z lekarzem.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić