Zmęczenie
To zablokowany lub przerwany przepływ krwi do serca doprowadza do zawału serca. Kiedy ten narząd otrzymuje niewystarczającą ilość krwi następuje spadek energii w całym ciele. To dlatego możemy doświadczać ciągłego uczucia zmęczenia.
Grypa i przeziębienie
Kiedy ciało broni się przed zawałem zużywa ogromne nakłady energii tylko na ten cel. To powoduje, że nasz układ immunologiczny słabnie i staje się bardziej podatny na różnego rodzaju infekcje. Uwaga – grypa również zwiększa ryzyko wystąpienia zawału serca.
Zawroty głowy
Gdy serce jest osłabione, toczy krew w zdecydowanie mniejszym stopniu. Niestety, tym samym nasz mózg staje się niedotleniony. Pojawiają się bóle i zawroty głowy, spada koncentracje, pojawia się zdezorientowanie i nadmierne pocenie się.
Duszności
Zwężone światło naczyń krwionośnych powoduje słabszą dystrybucję krwi w organizmie, a co za tym idzie - tlenu. Gdy organizm jest niedotleniony pojawiają się duszności. Pamiętaj, żeby zawsze zwracać uwagę na czas ich trwania, porę pojawiania się (dzień czy w nocy) i okoliczności.
Bóle w klatce piersiowej
Jeszcze przed wystąpieniem silnych bóli zawałowych pojawia się uczucie pieczenia i nacisku na klatkę piersiową, które powoduje ogromny dyskomfort. Gdy zawał jest coraz bliżej, te dolegliwości trwają coraz dłużej i staja się silniejsze.
Czytaj też:
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.