Wysypka może być symptomem trądziku młodzieńczego. Zwłaszcza gdy mają charakter krostek, grudek lub wybroczyn i towarzyszy im uporczywe swędzenie. Taka wysypka pojawia się nie tylko na naszej szyi, ale i dekolcie, ramionach oraz plecach. Pa powstawanie tego rodzaju zmian skórnych odpowiada wzrost stężenia poziomu androgenów we krwi, który jest charakterystyczny dla okresu dojrzewania płciowego, chociaż trądzik może też pojawić się u osób dorosłych. Wówczas jednak na jego występowanie nie mają wpływu hormony, ale nasz styl życia, zła dieta czy nieprawidłowa pielęgnacja skóry.
Wysypka na szyi może również pojawić się na skutek działania alergenu, wówczas jest po prostu objawem alergii kontaktowej. Przybiera wówczas formę swędzących bąbli, pojawia się również opuchlizna, pokrzywka.
Gdy na naszej szyi oprócz wysypki pojawiają się plamy, możemy mieć do czynienia z tzw. obrzękiem naczynioruchowym. Może on pojawić się pod wpływem działania zimna, alkoholu, konkretnego jedzenia, a także w stresujących sytuacjach. Plamy mogą również pojawić się na twarzy oraz dekolcie, gdy nie ustępując przez długi czas, mogą być objawem poważnych schorzeń.
Wysypka na szyi to także objaw charakterystyczny dla choroby autoimmunologicznej jaką jest toczeń rumieniowy układowy. Najbardziej charakterystycznym objawem schorzenia jest rumień motylowaty, który pojawia się na twarzy chorych.
Oprócz wysypki na szyi i dekolcie mogą pojawić się również pajączki naczyniowe i plamy. Gdy objawom tym towarzyszy świąd i zabarwiona na żółto skóra, to znak, że nasz wątroba jest na wykończeniu. Symptomy świadczą o marskości wątroby i wskazują na rozwój żółtaczki. Nigdy nie wolno ich ignorować.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.