Ból szyi bardzo często jest efektem niewłaściwego ułożenia ciała podczas snu lub siedzenia długo w jednej pozycji, np. podczas pracy przy biurku. Niestety w niektórych przypadkach tego rodzaju dolegliwości bólowe, którym towarzyszą zmiany wyglądu szyi, są związane z rozwojem choroby.
Powiększenie węzłów chłonnych mogą oznaczać, że nasz układ odpornościowy walczy z wirusem brodawczaka. U większości pacjentów dotkniętych HPV występuje właśnie tego typu objaw. Opuchlizna na szyi może wskazywać również na rozwój komórek nowotworowych w okolicach szyi i głowy.
Zobacz także: Oczyszcza organizm z toksyn, reguluje poziom cholesterolu. Wystarczy jeść raz w tygodniu
Zmiany na szyi można zaliczyć również do objawów problemów z tarczycą. Obrzęk, nierówności i guzki u wielu pacjentów oznaczają powiększona tarczycę. Inne symptomy tej choroby to chrypka i zmiana głosu.
Jeżeli zauważymy na szyi guzek, to być może nasz organizm zaatakował stan zapalny. Jego przyczyną może być angina, mononukleoza lub infekcja bakteryjna. Powiększenie węzłów chłonnych, które występują nie tylko w okolicach szyi, ale także w pachwinach to niekiedy objaw AIDS. Stomatolodzy ostrzegają, że guzek na szyi to też jeden z symptomów zmian próchniczych w uzębieniu.
Jak się okazuje, żadnych zmian pojawiających się na szyi nie wolno nam lekceważyć. Zwłaszcza kiedy tego rodzaju objawy nie ustępują samoistnie, a wręcz się nasilają. Jeżeli je zauważysz, niezwłocznie udaj się do specjalisty.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.