Obrzęk na dłoniach może być spowodowany wysoką temperaturą otoczenia. Upały sprawiają, że naczynia krwionośne się rozszerzają, co niekiedy jest widoczne na naszych dłoniach.
Regularne spożywanie produktów spożywczych o dużej zawartości soli, takich jak frytki, fast foody, zupki chińskie czy chipsy, powoduje zatrzymywanie wody w organizmie. Taki codzienny jadłospis również powoduje opuchliznę na dłoniach.
Zobacz także: Oczyszcza organizm z toksyn, reguluje poziom cholesterolu. Wystarczy jeść raz w tygodniu
Zwyrodnienie stawów jest przewlekłą chorobą, której objawami są: sztywność i ból oraz opuchlizna na dłoniach. Jeżeli zauważysz u siebie podobne symptomy, jak najszybciej udaj się do lekarza.
Infekcja atakująca płytkę paznokcia również może powodować obrzęk, a także zaczerwienienie i ból dłoni. Przyczyną tego rodzaju zmian na paznokciach jest zazwyczaj uraz mechaniczny lub obgryzanie paznokci.
Obrzęk dłoni bywa czasem efektem ubocznym intensywnego treningu, który znacznie podnosi temperaturę ciała. Wówczas naczynia krwionośne się rozszerzają, w celu ochłodzenia organizmu.
Tabletki hormonalne, leki na nadciśnienie lub środki przeciwbólowe też mogą powodować opuchliznę dłoni.
Opuchlizna i ból pojawia się także przy zespole cieśni nadgarstka. To schorzenie powoduje, że opuchnięte tkanki uciskają nerwy w dłoni.
Choroba Raynauda to rzadka choroba powodująca zwężenie tętnic, przez co krew nie krąży prawidłowo. Jej symptomami są obrzęk, drętwienie, kłucie i zmiana koloru skóry.
Osoby skarżące się na chore nerki, mają problemy z oddawaniem moczu, a ich ciało często puchnie. Obrzęk może pojawić się również na dłoniach i jest on widoczny szczególnie rano.
Kolejny powód obrzęku dłoni to obrzęk limfatyczny. Ta rzadko występująca dolegliwość układu limfatycznego jest spowodowana zastojem chłonki i objawia się przewlekłym stanem zapalnym.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.