Piwo jest toksyczne?
W rozmowie z WP abcZdrowie dr Beata Poprawa, kardiolog, internistka i ordynator Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach podkreśla, że piwo nie działa wspomagająco na nasze nerki. Dlatego nie może być stosowane w celu zmniejszenia ryzyka rozwoju kamicy. Specjalistka obala w ten sposób popularny mit.
Piwo może wpłynąć negatywnie na tworzenie się różnego rodzaju złogów nerkowych - powiedziała dr Poprawa.
Czytaj też: Jest zdrowy, ale trzeba spełnić jeden warunek
Piwo a poziom cukru we krwi
Diabetolodzy ostrzegają, że piwo jest najbardziej szkodliwym alkoholem dla cukrzyków i innych osób cierpiących na choroby metaboliczne. Ten trunek to tak naprawdę puste kalorie i wysoki indeks glikemiczny.
Piwo podnosi poziom trójglicerydów - skomentowała lek. Edyta Sekuła, diabetolog, internista, doradca żywieniowy, Gabinet Leczenia Otyłości w Krakowie.
Gdy te utrzymują się na wysokim poziomie przez dłuższy czas, mogą sprzyjać rozwojowi stłuszczenia wątroby. Regularne picie alkoholu przyczynia się do wzrostu ciśnienia krwi i zwiększa ryzyko chorób serca.
Czytaj też: Jest zakazany przy nadciśnieniu
Gdy pytam pacjenta, czy pije alkohol, on mi mówi, że nie, że pije tylko piwo. Wydaje się, że jest to niskoprocentowy alkohol, który nie powoduje żadnych szkód. Nic bardziej mylnego - podsumowuje w rozmowie z WP abcZdrowie dr Poprawa.
Oprócz tego, że wiele osób nie uważa piwa za alkohol, to błędnie niektórzy nazywają go również naturalnym izotonikiem. Należy pamiętać, że jest wręcz przeciwnie - piwo nie nawadnia organizmu.
Czytaj też: 10 dni jadła kiszonki. oto efekt
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl