Naturalne sposoby na łagodzenie bolesnych ukąszeń owadów
Żeby złagodzić objawy użądlenia, możemy użyć pasty do zębów. Wprawdzie jest to nietypowa metoda, ale skuteczna. Pasta do mycia zębów zawiera glicerynę, która wysusza toksyczny jad. Poza tym pasta do zębów neutralizuje kwasy obecne w jadzie owadów, dzięki swoim właściwościom zasadowym. W przypadku użądlenia, nałóżmy odrobinę pasty na bolące miejsce, a już po minucie poczujemy ulgę. Ten zabieg należy powtarzać co 3-4 godziny.
Zobacz także: Czy komary i kleszcze przenoszą wirusa?
Kolejnym niecodziennym sposobem na użądlenie, jest surowy ziemniak. W tym celu, kroimy ziemniaka na pół i przykładamy do użądlonego miejsca na skórze. Skrobia zawarta w ziemniaku sprawi, że po chwili przestaniemy odczuwać ból.
Zobacz także: Niebezpieczny pająk w Polsce. Jakie są objawy ukąszenia?
Na nieprzyjemne dolegliwości spowodowane użądleniem przez owada pomoże nam również aloes. Jeżeli masz na swoim parapecie tę roślinę, oderwij jeden kawałek i posmaruj nim swędzącą skórę. Z aloesu możesz przygotować pastę, miażdżąc jego łodygę. Pastę wstaw na chwilę do lodówki, a następnie posmaruj nią bolące miejsce. Ten drugi sposób będzie jeszcze bardziej skuteczny.
Soda oczyszczona jest silną bronią w walce z użądleniami. W jadzie pszczoły występuje kwas mrówkowy. Soda ma odczyn zasadowy, dzięki czemu neutralizuje kwasy. 1 łyżeczkę sody wymieszaj z kilkoma kroplami wody i tę substancję nakładaj na skórę 3-4 razy dziennie.
Zobacz także: Wirus komara może zabić. Uważaj podczas wakacji
Czosnek to naturalny antybiotyk, który pomaga na wiele dolegliwości. Dzięki swoim antybakteryjnym i przeciwzapalnym właściwościom, sprawdzi się też jako okład na użądlone miejsce. Do pasty ze zgniecionego ząbka czosnku, dodaj łyżeczkę oliwy z oliwek. Smaruj nią ugryzione miejsce 3-4 razy dziennie.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.