Dlaczego warto pić nalewkę z liści laurowych
Licie laurowe zawierają witaminę A i C, witaminy z grupy B, potas, wapń żelazo, cynk, mangan oraz pektyny garbniki, olejki eteryczne, alkaloidy izochinolinowe i flawonoidy. Liście bobkowe działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie i bakteriobójczo.
Dzięki tym właściwościom mikstury na bazie tej rośliny doskonale radzą sobie z objawami przeziębienia i grypy oraz bólami mięśni i stawów. Są również naturalnym lekiem na zgagę i wzdęcia, pomagają oczyścić organizm z toksyn i dbają o odpowiednie stężenie cukru i cholesterolu we krwi. Poza tym obecność liści laurowych w naszym codziennym jadłospisie zmniejsza ryzyko zawału i chorób nowotworowych.
Zobacz także: To dlatego ciągle jesteś zmęczony. Groźny niedobór
Składniki potrzebne do przygotowania leczniczej nalewki:
- 50 g świeżych liści laurowych,
- 500 ml 60 proc. alkoholu.
Sposób przygotowania:
Umyte i posiekane wcześniej liście wrzucamy do słoika i zalewamy alkoholem. Mocno zakręcony słoik stawiamy w ciepłym i suchym miejscu na ok. 14 dni. Po upływie tego czasu miksturę przecedzamy i przelewamy do butelki. Należy pamiętać, żeby nalewkę spożywać w rozsądnych ilościach.
Najlepiej rozpuścić 10 kropli tego trunku w wodzie i pić 3 razy dziennie przed posiłkiem. To z pewnością wpłynie korzystnie na pracę naszego układu pokarmowego i pomoże na niestrawność.
Zobacz także: Groźny niedobór. Przez to budzisz się kilka razy w nocy
Mikstura nadaje się również do użytku zewnętrznego. Żeby poradzić sobie z obrzękami, reumatyzmem, bólem ścięgien stawów czy mięśni należy wetrzeć nalewkę w bolące miejsce.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.