Zielona herbata to jeden z najpopularniejszych gorących naparów. Różnorodne badania wykazały, że ma ona pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Dowody na jej korzystne działanie dostarczyli również chińscy badacze z Uniwersytetu Nauki i Technologii w Huazhong, analizując 27 wcześniejszych badań.
Naukowcy nie pozostawiają złudzeń. Warto pić zieloną herbatę
Według opublikowanego raportu, regularne picie zielonej herbaty znacząco obniża poziom glukozy we krwi na czczo. Wskazują to statystyki uzyskane przez naukowców. Normą poziomu glukozy uważa się 100 mg/dl. Wahania między 100 a 125 mg/dl są oznaką stanu przedcukrzycowego, natomiast wynik przekraczający 126 mg/dl oznacza cukrzycę.
Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo...
Zobacz także: Najzdrowszy olej na świecie. W Polsce rzadko używany
Chińscy naukowcy stwierdzili, że zielona herbata obniżyła poziom glukozy we krwi na czczo o 1,44 mg/dl bez znaczącej heterogeniczności. To więc bardzo dobry rezultat.
Naukowcy dokonali również innego odkrycia. Specjaliści zauważyli bowiem, że picie zielonej herbaty nie ma istotnego wpływu na poziom insuliny i hemoglobiny glikowanej mierzonych na czczo.
Zielona herbata ma szereg właściwości prozdrowotnych
Zielona herbata nie tylko pomaga regulować poziom cukru w organizmie, ale również wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Z tego powodu dietetycy na całym świecie zalecają ją osobom z nadwagą i otyłością. To jednak nie jedyne prozdrowotne działanie tego naparu. Dzięki obecności katechin i polifenoli, zielona herbata zmniejsza ryzyko rozwoju komórek nowotworowych, niszczy wolne rodniki, oczyszcza organizm z toksyn, poprawia kondycję skóry oraz pomaga w ochronie przed nadciśnieniem, zawałem serca, zakrzepicą, udarem mózgu i chorobą niedokrwienną serca.
Co ważne, napar z zielonej herbaty spowalnia także rozwój demencji starczej. Napój łagodzi również stany depresyjne i poprawia pamięć.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.