Właściwości odżywcze mięsa strusiego
Strusina jest również bogata w kwas arachidonowy (wzmacniający układ nerwowy i odporność, chroniący przed chorobami autoimmunologicznymi), witaminy z grupy B, miedź, selen, cynk oraz peptydy biologicznie aktywne.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jest też wolna od niezdrowych dodatków (hormonów, sterydów, konserwantów), co jest zasługą rygorystycznych standardów hodowli i produkcji. Strusie hodowane są zawsze na wolnym i odpowiednio przystosowanym wybiegu.
Dla kogo sprawdzi się strusina?
Mięso strusia uznawane jest za mięso "najwyższej klasy". Jest idealnym wyborem dla osób dbających o zdrowie serca i układu krążenia oraz zagrożonych cukrzycą lub nowotworami. Strusina jest zalecana dla osób zmagających się z anemią oraz nadciśnieniem tętniczym i szczególnie rekomendowane dla sportowców, kobiet ciężarnych i karmiących oraz osób starszych.
Czytaj też: Dr Myasnikov wymienia najgorsze błędy nadciśnieniowców. Problem dotyka nawet 17 mln Polaków
Jak smakuje mięso ze strusia?
Strusina zachwyca smakiem zbliżonym do wołowiny, jest jednak od niej delikatniejsza, słodsza i bardziej soczysta. Przygotowanie dań ze strusiny nie stanowi wyzwania - przypomina obróbkę mięsa wołowego. Strusia można serwować zarówno w formie surowej, jak i po (niezbyt długiej) obróbce termicznej.
Najczęściej przygotowywanymi daniami ze strusia są steki, tatar, carpaccio, pieczeń i rolady.