Przejedzenie może brać się chociażby z tego, że ludzie cały dzień poszczą i jedzą bardzo dużo podczas wieczerzy wigilijnej. - Jeżeli będziemy jeść regularnie przez cały dzień - mniejsze lub większe porcje - to ta kolacja rzeczywiście będzie taką naszą kolacją - komentuje dietetyk.
Problem jest też wtedy, gdy za dużo się pije przed kolacją wigilijną. W takiej sytuacji rozpuszczają się soki trawienne.
Jeżeli już dokucza ci przejedzenie, to warto postawić na wypicie ziołowych herbatek. To może być mięta czy pokrzywa.
Boże Narodzenie. Jak jeść, by nie odczuwać przejedzenia?
Dzień po wigilii, a więc 25 grudnia, z samego rana warto wypić wodę z cytryną. To ułatwia trawienie. Dietetyk zaleca też picie czerwonej herbaty, która poprawia pracę wątroby.
W Boże Narodzenie trzeba też pamiętać o jednej ważnej zasadzie. Kiedy zasiadamy do stołu, to nie zostawiajmy ulubionych potraw na koniec. Dietetyk tłumaczy, że jedzenie pozostałych przysmaków w pierwszej kolejności sprawi, że tymi najważniejszymi dla siebie możemy się przejeść.
Ważny jest też ruch. W bożonarodzeniowy poranek powinniśmy udać się np. na spacer. Choćby odrobina aktywności fizycznej przydatna jest również po bożonarodzeniowych posiłkach.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.