Wywar z mniszka lekarskiego
Mniszek lekarski, a konkretnie jego liście mają właściwości przeczyszczające i moczopędne. Mlecz pobudza nasze nerki do działania, przyspiesza przemianę materii, oczyszcza nasz organizm z toksyn oraz poprawia działanie układu krwionośnego.
To roślina, która sprawdzi się również przy problemach żołądkowych. Spożywana regularnie reguluje poziom potasu w naszym organizmie.
Przepis na wywar z mniszka lekarskiego
Dwie łyżki stołowe suszonych korzeni mleczu zalewamy 500 ml wrzącej wody. Potem przez 10 min gotujemy tę miksturę na wolnym ogniu pod przykryciem.
Następnie odstawiamy wywar z ognia, żeby przestygł i odcedzamy go. Pij jedną filiżankę na czczo, a dwie następne po śniadaniu i kolacji. Kuracja powinna trwać przynajmniej tydzień.
Wywar ze skrzypu polnego
Skrzyp reguluje funkcjonowanie nerek i podobnie jak mniszek lekarski ma właściwości moczopędne. Wywar z tej rośliny sprawdza się przy dolegliwościach związanych z układem moczowym. Zapobiega też powstawaniu kamieni w drogach moczowych.
Przepis na wywar ze skrzepu polnego:
Aby zrobić zdrową herbatę ze skrzypu, potrzebujemy dwóch łyżeczek suszonego ziela tej rośliny i 250 ml wrzącej wody. Zioło zalewamy wodą i pozostawiamy na 15 minut, żeby wywar się zaparzył.
Następnie odcedzamy napój i jest już gotowy do spożycia. Najlepiej stosować go na czczo. Pierwszą filiżankę wypijamy przed posiłkami, drugą po śniadaniu a trzecia po obiedzie.
Wywar z korzenia pietruszki
Pietruszka jest źródłem wapnia, magnezu i potasu. Wszystkie te pierwiastki poprawiają pracę nerek. Dodatkowo ta roślina zawiera cenne witaminy: A, B6, C i E. Wywar z niej zapobiega chorobom układu moczowego. Chroni przed pojawieniem się piasku czy kamieni w drogach moczowych.
Przepis na wywar z korzenia pietruszki
Na początek ścieramy, siekamy lub blendujemy korzeń pietruszki, w celu uzyskania jak najdrobniejszej konsystencji. Następnie jedną łyżkę przygotowanej wcześniej natki zalewamy wrzącą wodą (około półtorej szklanki). Potem zaparzamy wywar przez 15 min i studzimy go przez 10 minut.
Na koniec przecedzamy i wtedy jest gotowy do spożycia. Napar z pietruszki powinno się pić dwa lub trzy razy dziennie. Zalecą się spożywanie nie więcej niż pół szklanki po jedzeniu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez [dziejesie.wp.pl](https://dziejesie.wp.pl/
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.