Jeżeli pomiędzy głównymi posiłkami mamy nieodpartą ochotę na przekąskę, zdecydowanie powinniśmy sięgnąć po suszone jabłka. Ten przysmak jest zdrowszą alternatywą dla przetworzonych produktów bogatych w cukier, sól, szkodliwe tłuszcze trans i puste kalorie. W tych suszonych owocach znajdziemy takie cenne elementy jak witamina C i K, witaminy z grupy B, potas, żelazo, magnez, mangan, miedź, bor, błonnik pokarmowy oraz polifenole i przeciwutleniacze.
Ich stała obecność w naszym codziennym menu podnosi odporność, wpływa korzystnie na pracę układu pokarmowego, wzmacnia kondycję serca, a także poprawiają pamięć i koncentrację. Ten smakołyk do swojej diety powinny włączyć osoby ze zbyt wysokim stężeniem cholesterolu LDL w krwiobiegu, który podnosi ryzyko wystąpienia zmian miażdżycowych, zawału serca i udaru mózgu.
Zawarte w suszonych jabłkach antyoksydanty spowalniają naturalny proces starzenia się organizmu, a także chronią nas przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i rozwojem chorób nowotworowych. Jak się okazuje, w suszonych jabłkach znajduje się o wiele więcej cennego błonnika niż w surowych owocach. Odpowiednia ilości włókna pokarmowego usprawnia proces przemiany materii, poprawia perystaltykę jelit i wymiata z nich złogi pokarmowe.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ponadto błonnik stymuluje wydzielanie soków trawiennych w żołądku i na długo podtrzymuje uczucie sytości po jedzeniu. Eksperci żywieniowi polecają regularne spożywanie suszonych jabłek osobom borykającym się z nadwagą i otyłością, które chcą pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Inne tego rodzaju produkty, obok których nie powinniśmy przechodzić obojętnie to: suszone morele, śliwki, daktyle i owoce goji.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.