Zakwaszenie organizmu najczęściej spowodowane jest niewłaściwą dietą, ale wpływ na ten niebezpieczny stan może mieć też stres, nadużywanie alkoholu, picie kawy, palenie papierosów, brak ruchu lub zbyt intensywne treningi fizyczne oraz mała ilość snu. Zakwaszenie ma negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu i aby je rozpoznać, warto zwrócić uwagę na kilka charakterystycznych objawów.
Osoba, której organizm uległ zakwaszeniu będzie ciągle zmęczona, nerwowa, osłabiona, częściej łapie infekcje i skarży się na bóle głowy. Może cierpieć również na wzdęcia czy zgagę. Zakwaszenie powoduje też problemy z odchudzaniem, wypadanie włosów, objawy skórne, takie jak wysypki czy trądzik oraz sprawia, że paznokcie stają się łamliwe.
Można się jednak z nim uporać, na początek włączając do diety kilka warzyw o działaniu alkalizującym. Najlepszym wyborem będą buraki, czyli źródło kwasu foliowego, magnezu, żelaza, witaminy C oraz wapnia. Znajdziemy w nich również błonnik i antocyjany. Sok z buraka pity każdego dnia szybko pomoże pozbyć się problemów z zakwaszeniem. Nie zapominaj również o marchewce. To tanie warzywo odkwasza organizm i dostarcza mu cennych witamin z grupy B, beta-karotenu potasu i witaminy A.
W naszym menu powinny się również znaleźć odkwaszające ogórki, które są pełne wody - niezbędnej w procesie odkwaszania organizmu. Dzięki ogórkom szybko przeprowadzisz detoks, ale pamiętaj, że najlepiej spożywać je na surowo.
Zasadotwórcze działanie wykazuje też seler naciowy, który znany jest ze swoich właściwości wspomagających działanie układu trawiennego. Dietetycy, w celu utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie polecają też włączyć do naszego menu natkę pietruszki słynącej z właściwości moczopędnych. Natka pomoże na zastoje wody w organizmie, odkwasza organizm i pozbędzie się obrzęków.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.