Metoda olejowania
Wprawdzie nakładanie olejku (np. z awokado, opuncji figowej lub pestek malin) na twarz nie daje błyskawicznych rezultatów, ale warto ją wypróbować. Warto zaznaczyć, że metoda ta nie jest polecana osobom z cerą naczyniową i cierpiącym na trądzik. Azjatki stosują również regularny peeling, raz na trzy dni. Kolejną metodą jest nakładanie na noc maseczki, którą zmywa się dopiero rano.
Zobacz także: Ma twarz nastolatki. Jej wiek szokuje
Wieczorna pielęgnacja
Ten wieczorny rytuał polega na oczyszczeniu twarzy za pomocą oleju. Następnym krokiem jest użycie płynu micelarnego. Kolejny etap to peeling z użyciem preparatów drobnoziarnistych, po którym stosuje się tonizowanie. Potem na twarz warto nałożyć serum przeciw zmarszczkom, lotion i krem pielęgnacyjny. Na koniec Azjatki używają kremu pod oczy i nakładają na noc maskę. Niestety, wieczorna pielęgnacja twarzy jest czasochłonnym procesem, ale jej efekty bywają zaskakujące.
Pielęgnacja cery
Dla Azjatek podstawą nie jest ukrywanie niedoskonałości cery za pomocą makijażu, ale regularna pielęgnacja twarzy. Najważniejsze, żeby wyeliminować przyczynę problemu. W tym celu należy dokładnie nawilżać i oczyszczać okolice oczu. Zamiast stosować żel i piankę, które mogą obniżyć odporność skóry, kobiety z Azji do pielęgnacji twarzy używają oleju.
Coś dla ciała
Zdaniem Azjatek nadmiar słońca nie sprzyja dobrej kondycji naszej skóry. Jako ochronę przed promieniowaniem UV stosują kremy z filtrem. Do pielęgnacji szyi, dekoltu i dłoni wykorzystują środki nawilżające zawierające kwiaty wiśni, mleczko sojowe lub wyciąg z bambusa. Azjatki nie zapominają również o regularnej aktywności fizycznej i masażach, które wpływają korzystnie na krążenie i przyswajalność do organizmu składników odżywczych.
Odpowiednia dieta
Żeby przez długi czas wyglądać młodo, należy na stałe wprowadzić do swojego codziennego jadłospisu zdrowe produkty. W diecie Azjatek znajdują się m.in. ryby, ryż, soja, warzywa i owoce morza. Kobiety z Azji spożywają również duże ilości wody i zielonej herbaty. Unikają białego pieczywa i nadmiaru produktów mlecznych.
Kamil Sikora, dziennikarz WP abcZdrowie
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.